Top 5 rad dla mężczyzn, którzy pierwszy raz będą farbować włosy

Farbowanie włosów nie jest zarezerwowane tylko dla kobiet. Jeśli borykasz się z problemem siwizny czy przedwczesnego siwienia, to koloryzacja jest dla Ciebie najlepszym wyborem. Oczywiście powinna być wykonana prawidłowo, aby zamiast poprawy wyglądu nie uzyskać efektu karykaturalnego. Dziś przedstawimy top 5 rad dla mężczyzn, którzy będą po raz pierwszy farbować włosy.

Top 1: Wybierz odcień najbardziej zbliżony do naturalnego

Oczywiście gdy po raz pierwszy decydujesz się na farbowanie, wybierz kolor najbardziej zbliżony do naturalnego. Dzięki temu nie przeżyjesz szoku po koloryzacji. Farba do włosów dla mężczyzn powinna być najwyższej jakości, czyli pozbawiona amoniaku, czy bez dodatku parabenów. Ale to już pewnie wiesz. Przypominamy jeszcze, że należy zafarbować wszystkie włoski na twarzy, także misternie wypielęgnowany zarost. Bo ciemne włosy i siwa broda mogą być zbyt dużym kontrastem. Oczywiście najlepszą będzie farba do włosów męskich z aktywatorem, ale i szczotką czy rękawiczkami, które umożliwią łatwe nakładanie produktu.

Top 2: Zdecyduj się na cieniowanie lub odsiwianie, aby nie doznać szoku

Jest jeszcze jedna kwestia o której musisz pamiętać. Nie tylko odcień jest ważny, bo na początek, zamiast pokrywać wszystkie siwe włosy możesz zdecydować się na cieniowanie lub odsiwianie. Efekt także będzie świetny, a do tego bardziej naturalny. Dzięki temu dowcipni koledzy nie będą Cię pytali, gdzie się podziały Twoje siwe włosy. W ten sposób pokryjesz 70%, co też będzie się świetnie prezentować. Uzyskasz swoisty efekt balejażu na swojej głowie, a siwe włosy, które pozostaną nie będą się rzucały w oczy. Oczywiście jeśli chcesz się całkowicie pozbyć siwizny, to takie Twoje prawo.

Top 3: Dokładnie czytaj instrukcję i pamiętaj o kwestiach bezpieczeństwa

Zanim przystąpisz do farbowania dokładnie przeczytaj instrukcję, wtedy nie popełnisz błędu. Po co masz wdychać zapach farby, jeśli możesz skorzystać z możliwości wymieszania kremu koloryzującego i aktywatora w buteleczce z tym drugim. Wystarczy potrząsać przez minutę lub dwie niczym shakerem przy zamkniętym opakowaniu i już można nakładać produkt. W ten sposób zapach farby nie będzie unosił się w pomieszczeniu. Mimo, że wybierzesz tę bez amoniaku, to jednak jej wdychanie nie jest konieczne. Pamiętaj, by przed farbowaniem założyć rękawiczki ochronne. Zmycie pigmentu z palców jest potem naprawdę trudne, dlatego lepiej się zabezpieczyć. Pamiętaj też, by do farbowania założyć stare ubrania, tak by w razie gdyby farba na nie trafiła, nie było większych strat w garderobie.

Top 4: Jeżeli chcesz uzyskać efekt ombre czy sombre, udaj się do barbera i nie próbuj na własną rękę

Bardzo modne jest farbowanie z tak zwanym odrostem. W ten sposób można uzyskać efekt ombre lub sombre. Taka koloryzacja znana jest od lat jednak na popularności zyskała w okresie pandemii, kiedy to pójście do fryzjera przez długi czas nie było możliwe, a po otwarciu salonów nie było wiadomo, czy znów niedługo nie zostaną zamknięte. Tutaj nie wystarczy farbować włosów nie od nasady. Techniki nakładania farby są różne i dzięki temu można uzyskać cieńsze lub grubsze pasma, ale prezentujące się naturalnie. Samodzielnie można uzyskać niezbyt dobry efekt, dlatego lepiej taką koloryzację powierzyć profesjonalistom.

Top 5: Zaopatrz się w kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych

Przypominamy jeszcze, że trzeba się zaopatrzyć w kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych. Przyda się zarówno szampon, jak i odżywka. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na dłuższe utrzymywanie się koloru i mniej intensywne wypłukiwanie. Pamiętaj, że po farbowaniu odżywka jest niezbędna, choć niektóre farby czy odsiwiacze mogą w składzie zawierać witaminy, czy składniki wzmacniające włosy, to jednak warto dbać o nie na co dzień i stosować dedykowane produkty. Możesz sięgnąć też po maskę do włosów farbowanych, która przyda się zwłaszcza, gdy Twoje włosy są średniej długości lub długie. W ten sposób będziesz je wzmacniać i zapobiegać ich nadmiernemu wypadaniu, które poza siwieniem także bywa sporym problemem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij