Skoki spadochronowe i inne nietypowe atrakcje

Podniesiony poziom adrenaliny działa pozytywnie na wiele osób, dlatego poszukują one coraz to nowszych doznań. Często bliscy członkowie rodziny zdają sobie z tego sprawę i przy najbliższej okazji postanawiają wręczyć specjalny voucher na wyjątkową przygodę. Są to najczęściej emocje, których nie da się zapomnieć, pozostają one w człowieku już na zawsze. To doskonały sposób na przełamywanie wszystkich wewnętrznych barier, lęków wysokości i okazja do spróbowania czegoś nowego.

Skoki spadochronowe Nowy Targ – na czym polegają?

Do skoku spadochronowego w tandemie nie są potrzebne żadne dodatkowe uprawnienia. Opiekę nad osobą skaczącą obejmuje wyszkolony, profesjonalny tandempilot. Po pierwsze jest on odpowiedzialny za pełne bezpieczeństwo i czuwa nad przebiegiem skoku oraz przygotowaniem do niego. Przekazuje cenną wiedzę teoretyczną, czyli wskazuje jak musi być ułożone ciało, aby możliwe stało się łagodne lądowanie na ziemi. Kolejnym etapem po krótkim przeszkoleniu jest przypięcie skoczka amatora specjalną uprzężą do instruktora. Wszystkie skoki spadochronowe w Nowym Targu to niezwykłe przeżycie, w końcu niecodziennie ma się okazję do latania w przestworzach, a następnie swobodnego spadania na ziemię. Skok w tandemie wykonuje się z wysokości od około 3000 do 4000 metrów, a zależy to od położenia lotniska. W początkowej fazie prędkość pilota i pasażera sięga 200 kilometrów na godzinę, po upływie mniej więcej 40 sekund prędkość lotu spada i przychodzi czas na otwarcie spadochronu głównego. Skok ze spadochronem Nowy Targ z otwartą czaszą trwa około 5-10 minut, jest to doskonały moment na podziwianie wszystkich zapierających dech widoków.

Inne ekstremalne atrakcje w Małopolsce

Przebywając w Małopolsce można skorzystać nie tylko ze skoku spadochronowego, ale dostępne są inne alternatywy. Miłośniki wyjątkowych doznań i wysokiego poziomu adrenaliny mogą wybrać wspinaczkę skałkową, lot balonem, czy paralotnią. Perspektywa zwiedzania miasta z góry może dawać mnóstwo ekscytacji i pozwolić na przeżycie przygody zapamiętanej do końca naszych dni. Różnica polega na tym, że taki wybór nie pozwala na odczuwanie zmęczenia, stanie w długich kolejkach do poszczególnych zabytków. Podczas zwiedzania można odpoczywać i upajać się przepięknymi widokami rozpościerającymi się dookoła. Podobnie jest z paralotnią – wrażenia na pewno są niezapomniane i każdy zdoła je docenić. Na wspinaczkę skałkową również warto się wybrać, pod czujnym okiem doświadczonego instruktora można przeżyć fajną przygodę. Wiele osób z przyjemnością wraca do tej atrakcji po kilka razy, co wydaje się jak najbardziej uzasadnione. Wszystko to dostarcza samych pozytywnych emocji, które na każdym kroku pozostają w pamięci. Znaczny wzrost poziomu adrenaliny uczy ludzi, że nie powinno się stawiać sobie żadnych granic, a wiele z nich znajduje się tylko w naszych głowach. Znane przysłowie mówi, że do odważnych świat należy, życie jest za krótkie, aby rezygnować z odrobiny szaleństwa w nim. Dlatego już dzisiaj postawmy sobie cele, których osiągnięcie przyniesie mnóstwo satysfakcji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij