telewizja internetowa

Telewizja internetowa – dlaczego warto ją wybrać?

Jak pokazują statystyki Polacy wciąż oglądają wiele telewizji. Wszak to rozrywka na wyciągnięcie ręki i do tego bardzo tania. Bądźmy szczerzy, czasami po całym tygodniu w pracy niekoniecznie chce nam się wyjść do klubu i zdecydowanie bardziej mamy ochotę na mały seans filmowy z kubkiem pysznego kakao w ręce. Dlatego nic nie wskazuje, że telewizja przejdzie do lamusa. Ale telewizja cyfrowa zaczyna mieć konkurencję – a mianowicie telewizję internetową.

Telewizja internetowa – dlaczego warto?

tv w laptopie

Telewizja internetowa oferuje naprawdę szeroki wybór kanałów i to w najróżniejszych językach. Pozwala to na rozrywkę i naukę w jednym. Oczywiście do kolejnych zalet na pewno można zaliczyć fakt, że możemy zakupić taki pakiet, który tylko nas interesuje. Jeżeli lubimy oglądać filmy, to pakiet filmowy będzie jak znalazł. Podobnie rzecz ma się z pakietem muzycznym, czy też sportowym. Warto zauważyć, że korzystając z telewizji online mamy dostęp do różnych serwisów internetowych, a także kanałów, które dedykowane są dla tego rodzaju dystrybucji. W telewizji internetowej zamieszczane są również programy, które nie są emitowane w normalnej telewizji cyfrowej. Zatem dzięki telewizji cyfrowej możemy zawsze oglądać to co chcemy, ponadto najnowsze filmy czy seriale są zdecydowanie szybciej dostępne w Internecie.

Jest jedno ale…

Owszem telewizja internetowa pozwala na oglądanie tego, co nas interesuje. Możemy również podłączyć ją do naszego dużego telewizora i oglądać wszystko w pełnej krasie, a nawet poczuć się jak w kinie. Tylko jest jedno ale. Otóż musimy mieć szybką przepustowość internetu, w innym przypadku ta opcja się nie sprawdzi. Filmy, seriale, czy też inne programy rozrywkowe to sporo danych. Zatem chcąc uzyskać płynną transmisje musimy po prostu posiadać szybki Internet. W innym przypadku zobaczymy buforowanie, a film, który trwa 2 godziny będziemy oglądać około 4. A to doprowadzi nas do szewskiej pasji, a niekoniecznie da przyjemność.

A co z ceną?

koszt telewizji internetowej

Do zalet telewizji online na pewno można zaliczyć też cenę. Zazwyczaj jest ona stosunkowo niska przez co może doskonale konkurować z telewizją cyfrową. Choć oczywiście nie zawsze tak jest. Dlatego warto porównać pakiety telewizji cyfrowej, z internetową. Wszystko zależy też w dużej mierze od dystrybutora. Warto jeszcze pamiętać, że oglądanie w telewizji internetowej różnych programów tv czasami nie jest możliwe. W takiej sytuacji bywa konieczne dokupienie abonamentu. Zatem to dodatkowy koszt.

A żeby nie było tak kolorowo…

Niestety telewizja internetowa ma też swoje wady, a mianowicie dostęp do treści, których nie powinny oglądać dzieci. W klasycznej telewizji np. satelitarnej możemy zastosować kontrolę rodzicielską, dzięki temu dzieci nie będą miały możliwości obejrzenia treści, które nie są dla nich dozwolone. Takiej kontroli w telewizji internetowej nie mamy, dlatego musimy poświęcić czas, aby dopilnować pociechy. Kolejną wadą jest fakt, że aby dobrze oglądało się programy w telewizji online koniecznie trzeba posiadać szybkie łącze internetowe. Zatem to kolejny koszt. Doliczając do tego cenę abonamentu to może okazać się, że telewizja cyfrowa wcale nie wychodzi tak drogo. Ponadto również w niej możemy zaplanować sobie nagrywanie programów, albo też wybrać odpowiedni pakiet. Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że telewizja cyfrowa nie oferuje tak wielu nowych programów telewizyjnych. Niektóre dostępne są na platformach online. Zatem każda telewizja ma swoje wady i zalety.

Jeżeli chcemy poznawać nowe kultury, czy też szybciej zobaczyć światowe premiery, a także seriale, które nie są dostępne w telewizji cyfrowej, to telewizja internetowa jest idealnym wyborem. Oczywiście nie należy kupować pierwszej lepszej. Warto zwrócić uwagę na cenę i ilość kanałów. Jeżeli decydujemy się tylko na dane pakiety to także warto porównać ceny abonamentów od innych dostawców. Na samym końcu warto jeszcze raz podkreślić, że telewizja online wymaga posiadania szybkiego łącza internetowego. Należy też sprawdzić, czy możliwe jest oglądanie innych kanałów na dwóch odbiornikach i czy ta usługa nie jest dodatkowo płatna.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij