Folia bąbelkowa – 4 praktyczne zastosowania

Folia bąbelkowa – 4 praktyczne zastosowania

Niezawodna, lekka i łatwo dostępna folia ochronna to niezbędny element w większości paczek i listów – doskonale zabezpiecza przedmioty. Jednak folia bąbelkowa to nie tylko wypełnienie kartonu, które chroni zawartość przesyłki przed uszkodzeniem. Jakie jeszcze zastosowania ma ten popularny produkt?

1. Folia bąbelkowa do pakowania — najczęstsze zastosowanie

Większość osób prywatnych, producentów czy hurtowników wykorzystuje folię wypełnioną pęcherzykami powietrza do pakowania. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest ona:

  • wytrzymała,
  • lekka,
  • ekonomiczna,
  • elastyczna.

Folię bąbelkową można dowolnie dopasować, zawijać i przycinać do każdego opakowania. Nie zwiększa znacząco wagi paczki, a tym samym kosztów przesyłki. Przede wszystkim jednak skutecznie chroni przedmioty przed uszkodzeniami.

Choć folia z bąbelkami jest obecnie niezastąpiona w większości branż, pierwotnie powstała jako prototyp nowego rodzaju tapet do ścian. Później zaczęto wykorzystywać ją do izolacji i ocieplania. Jednak jej najważniejsze zastosowanie to ochrona przedmiotów w transporcie. Najważniejsze, ale nie jedyne. Gdzie jeszcze wykorzystywana jest folia pęcherzykowa?

2. Folia bąbelkowa do izolacji

Jedno z pierwszych zastosowań folii wypełnionej powietrzem jest nadal aktualne. Taki materiał można z powodzeniem wykorzystać do izolacji, np. nieszczelnych okien. Dzięki temu zimą da się uniknąć wyższych kosztów za ogrzewanie pomieszczenia. 

Aby zabezpieczyć szybę, wystarczy zakryć ją od wewnętrznej strony. W tym celu doskonale sprawdzi się folia bąbelkowa na wymiar — przycięta lub zakupiona u producenta. To idealne rozwiązanie szczególnie do budynków gospodarczych czy osłaniania okien w piwnicach i na strychach.

Zabezpieczanie roślin na zimę

Właściwości izolacyjne folii bąbelkowej można również wykorzystać do zabezpieczenia roślin na zimę. Wystarczy owinąć nią drzewka owocowe czy krzewy ozdobne w ogrodzie. Podobną ochronę warto zapewnić również roślinom doniczkowym na tarasie czy w altanie, jeśli nie da się umieścić ich w pomieszczeniu na okres mrozów.

3. Folia bąbelkowa w gastronomii

Pęcherzyki powietrza zapewniają dobrą izolację przed zimnem, ale mogą także zapobiegać utracie ciepła. W efekcie folia bąbelkowa dobrze sprawdza się do utrzymywania temperatury przygotowanych potraw. Można pakować w nią dania na wynos oraz pojemniki z jedzeniem. Dzięki temu lunch lub drugie śniadanie zachowa smak oraz odpowiednią temperaturę.

Folia bąbelkowa w dużej i praktycznej rolce – sklep.grala.com.pl

4. Wypełnienie szafek i szuflad

Folia bąbelkowa na metry to odpowiednie rozwiązanie do zabezpieczania naczyń i zastawy stołowej, nie tylko w transporcie. Wystarczy rozwinąć ją na półkach kuchennych i odpowiednio przyciąć. Dzięki temu szklanki czy talerze nie będą przesuwać się po powierzchni. Zminimalizuje to ryzyko zarysowania delikatnej porcelany czy przypadkowego stłuczenia elementu zastawy. Warto też umieścić ją między naczyniami, np. ustawionymi w stos talerzami.

Podobnie można postąpić z szufladami i półkami w lodówce. Słoiki, butelki czy produkty spożywcze pozostaną na swoim miejscu. Zabrudzenia będzie można łatwiej usunąć — zamiast myć całą lodówkę, wystarczy wymienić folię.

Gdzie kupić folię bąbelkową?

Folia wypełniona pęcherzykami powietrza to wielozadaniowy produkt, który jest łatwo dostępny w różnych sklepach. Aby jednak rzeczywiście spełniała swoje zadanie, warto kupować ją u sprawdzonych producentów

Powyższe przykłady to tylko kilka zastosowań folii bąbelkowej. Bez przeszkód można ją stosować w wielu innych sytuacjach, gdzie potrzebna jest ochrona czy odpowiednia izolacja.

Sprawdź szerokie zastosowania folii bąbelkowej i wykorzystaj ją zgodnie ze swoimi potrzebami. Stawiaj na produkty z pewnych źródeł i renomowanych sklepów!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij