Call center w chmurze co to jest i jakie są zalety

Call center w chmurze: co to jest i jakie są zalety?

Call center w chmurze – to narzędzie biznesowe, które obsługuje przychodzące i/lub wychodzące połączenia telefoniczne z klientami firmy i jest obsługiwane przez zewnętrznego dostawcę. Call center cloud zazwyczaj obejmuje podstawowe technologie składające się z automatycznego dystrybutora połączeń (ACD) i systemu interaktywnej odpowiedzi głosowej (IVR). Ponadto, call center w chmurze może również obejmować inne moduły, takie jak zarządzanie personelem, narzędzia statystyki, analizy i inne.

Call center w chmurze oferuje wiele korzyści, w tym:

Możliwość skalowania

W wielu centrach telefonicznych występują znaczne sezonowe wahania liczby połączeń. Na przykład, organizatorzy świąt mogą mieć duży wzrost liczby połączeń w okresie świątecznym, a następnie – niski, stały poziom liczby zgłoszeń przez resztę roku. Korzystając z technologii On-premise, która używana była wcześniej, musieliby kupować licencje na dodatkowy sprzęt (hardware) i oprogramowanie na potrzeby szczytowej liczby połączeń. Są to zbędne wydatki, ponieważ przez resztę roku płaciliby za niewykorzystane licencje i sprzęt. Natomiast w przypadku call center w chmurze płacisz tylko za używaną liczbę operatorów, co czyni ten model bardziej opłacalnym.

Praca zdalna

Technologia chmurowa jest dostępna z dowolnego miejsca na świecie. Jedynym wymaganiem jest wysokiej jakości połączenie internetowe. Dzięki temu call center w chmurze może zebrać zespół agentów zdalnych. Jeżeli na rynku trudno jest rekrutować i zatrudniać dobrych agentów, możliwość zatrudniania agentów zdalnie zapewnia przewagę. Ponadto, praca z domu jest również uważana za zaletę przez wielu agentów call center.

Elastyczność

Większość systemów opartych na chmurze oferuje łatwą integrację z innymi aplikacjami biznesowymi, takimi jak CRM, po prostu dodając nowy moduł integracji. Na przykład, call center w chmurze może mieć aplikację CRM. Szerokie zastosowanie interfejsów integracyjnych API ułatwia płynną integrację. Dodatkowo, jeśli call center chce dodać czat jako opcję kanału. Może to zrobić szybko – często tego samego dnia.

To tylko kilka zalet call center w chmurze. Ostatecznie korzystanie z hostowanego rozwiązania pozwala organizacjom mniej myśleć o technologii, a więcej o tym, jak zachwycić swoich klientów.

VoIPTime Contact Center – to wiodące na rynku oprogramowanie dla call center używane przez tysiące firm różnej wielkości na całym świecie, które pomaga im konsekwentnie dostarczać wyjątkowe doświadczenia klientom. Nasze rozwiązania pomagają centrom telefonicznym w chmurze osiągać rozległe korzyści, w tym te wymienione powyżej. Zalety VoIPTime Contact Center – to:

Omnichannel Routing – zarządzanie routingiem i interakcjami, które umożliwiają agentom pozytywne i produktywne interakcje z klientami w kanałach cyfrowych i głosowych. Rozwiązania te obejmują automatyczny dystrybutor połączeń (ACD), interaktywną odpowiedź głosową (IVR), obsługę kanałów interakcji i proaktywny dialer wychodzący.

Optymalizacja siły roboczej – odblokowuje potencjał Twojego zespołu, inspirując pracowników do samodoskonalenia, wzmacniając wysiłki w zakresie zarządzania jakością w celu poprawy obsługi klienta. Rozwiązania te obejmują zarządzanie personelem, zarządzanie jakością, rejestrowanie i zarządzanie wydajnością.

VoIPTime Contact Center obejmuje również predefiniowane integracje CRM oraz z większością wiodących rozwiązań programowych na rynku. Integracje te zapewniają całościowe rozwiązanie oprogramowania call center, które może podnieść jakość obsługi klienta w firmach każdej wielkości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij