szkółka narciarska

Przedszkole narciarskie – czy warto zapisać dziecko na zajęcia?

Naukę jazdy na nartach warto rozpocząć jak najwcześniej, zwłaszcza jeśli dziecko wykazuje ku temu wyraźne chęci. Dlatego wybierając się na obóz narciarski na Szrenicy, warto zapisać swoje dziecko do przedszkola narciarskiego. Szklarska Poręba oferuje opiekę najlepszych instruktorów narciarskich, którzy posiadają stosowne certyfikaty i doświadczenie w pracy z dziećmi.

Szkółka narciarska w Szklarskiej Porębie – zajęcia dla dzieci od 3 roku życia

szkółka narciarska dla dzieciNie trzeba obawiać się zapisania dziecka na zajęcia przedszkola narciarskiego w Szklarskiej Porębie. Szkółka narciarska dla dzieci otwiera swoje podwoje już dla 3-letnich maluszków. Instruktorzy mają doświadczenie w pracy z takimi dziećmi , które po kursie już mogą zjechać ze stoku o niewielkim nachyleniu, tzw. oślej łączki. Oczywiście wszystko rozpoczyna się od dobrania sprzętu narciarskiego w czym może pomóc instruktor. Wypożyczalnia ma sprzęt również dla najmłodszych, dobrany do ich wzrostu. W tym przypadku wybiera się narty o 30 cm mniejsze od wzrostu dziecka. Na takich nauka jest najprzyjemniejsza. Oczywiście odpowiednio trzeba dobrać buty narciarskie, które nie mogą być zbyt twarde, a także kijki, o długości pozwalającej na uzyskanie konta prostego w łokciu, po wbiciu go w podłoże. Niezbędny jest również kask, który dobierany jest na miarę. Nie może być zbyt luźny ale nie może też przesadnie uwierać. Odpowiednio wyposażone dziecko może ruszać na stok i ma mniejsze obawy. Dzięki dobrze dobranemu sprzętowi nie zniechęci się i szybciej nauczy podstaw jazdy.

Narty w Szklarskiej Porębieszkoła narciarska organizuje zajęcia o różnym stopniu trudności

Warto zauważyć, że ze szkółki narciarskiej mogą korzystać dzieci, które narty na nogach mają po raz pierwszy, a także te które mają już pojęcie o jeździe. Zajęcia są bowiem organizowane dla różnych grup, o różnym stopniu trudności. Nauka w grupie dzieci, które są na tym samym etapie powoduje wzajemne wsparcie i zrozumienie, a także efektywniejszą naukę, kiedy dzieci które uczą się nieco wolniej chcą dorównać innym. Każdy sukces to dla dziecka niebywała satysfakcja, a instruktor stosując wzmocnienia pozytywne utrwala w nim poczucie własnej wartości. Warto podkreślić, że to również świetny sposób na poprawę koordynacji ruchowej dziecka. Jazda na nartach pozwala ćwiczyć równowagę, a samodzielne rozwijanie prędkości daje większą frajdę niż jazda z górki na sankach. Oczywiście zanim do tego dojdzie trzeba opanować podstawy i jazdę pługiem.

Efektywna nauka wjeżdżania wyciągiem talerzykowym i na orczyku

Działająca w Szklarskiej Porębie szkółka narciarska dla dzieci ma ogromne tradycje. Wykwalifikowani instruktorzy dbają o to, by dziecko na samym początku nauczyło się podchodzenia na nartach pod górę i zjeżdżania i hamowania pługiem na krótkich odcinkach. Ważna jest także sztuka obracania się na nartach i wstawania po upadkach. Kiedy dziecko opanuje wszystkie te umiejętności może ruszyć na stok o małym nachyleniu z wyciągiem talerzykowym. To pierwszy wyciąg na którym może swoich sił spróbować dziecko, oczywiście pod czujnym okiem instruktora. Również orczyk nie jest wykluczony, jednak tu konieczna jest nauka sprawnego „wypinania się” z niego. Pomiędzy dwoma osobami na orczyku nie może być również zbyt dużej różnicy wzrostu, aby można go było dobrze ustawić. Tego wszystkiego dzieci nauczą się w szkółce narciarskiej.

Szkółka narciarska dla dzieci w Szklarskiej Porębie – dlaczego warto?

Zapisując dziecko na zajęcia w szkółce narciarskiej w Szklarskiej Porębie masz pewność, że nie nabędzie złych nawyków. Instruktorzy zwracają baczną uwagę na prawidłową, pochyloną postawę podczas zjeżdżania, która nie obciąża stawów dziecka i nie powoduje ich deformacji. Samodzielne uczenie dziecka jazdy na nartach nie jest dobre właśnie ze względu na możliwość zignorowania czy nie zauważenia złej postawy w czasie jazdy, która skutkować może problemami zdrowotnymi. Oczywiście istotne znaczenie ma również fakt, że złe nawyki trudno wykorzenić i nauka prawidłowej jazdy może trwać zdecydowanie dłużej. Odpowiednio dobrany sprzęt i właściwa postawa instruktora powodują, że dziecko nie zniechęca się tak szybko i może odkryć w sobie nową pasję.

Przedszkole narciarskie dla dzieci to doskonały sposób na poprawę kondycji dziecka, a także jego koordynacji ruchowej. To przede wszystkim również świetna rozrywka w gronie rówieśników. Czy można chcieć więcej?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij