Jak nowoczesna technologia druku wpływa na jakość i trwałość ubrań sportowych?

Odzież sportowa jest często i intensywnie użytkowana, a także wymaga równie częstego i równie intensywnego czyszczenia oraz prania. A kolory strojów piłkarskich oraz nadrukowane na niej symbole i logotypy klubowe muszą pozostać wyraziste i trwałe przez długi czas. Co zatem zrobić, żeby zapewnić żywotność zadruków na ubraniach sportowych w trakcie ich używania i prania? Jaki rodzaj nadruku wybrać? Który typ druku zagwarantuje zarówno wysoką jakość, jak i trwałość ubrań sportowych?

Identyfikacja wizualna to wizytówka drużyn piłkarskich i klubów sportowych

Dla drużyn piłkarskich i klubów sportowych identyfikacja wizualna odgrywa ogromną rolę. Ważne są zastosowane kolory oraz kształt i krój logotypu. Muszą być mocne, wyraziste, rozpoznawalne i zapadające w pamięć. Muszą wywoływać emocje. Kibice często tak bardzo utożsamiają się ze swoją ulubioną drużyną sportową, że sam widok charakterystycznych elementów graficznych wywołuje w nich ekscytację. Niebiesko-czerwone pasy na koszulkach FC Barcelona, czy złoto-granatowe ornamenty Realu Madryt są rozpoznawane na całym świecie.

Zalety druku sublimacyjnego na odzieży sportowej

Technologią drukarską, która jest szczególnie polecana do zadruku odzieży sportowej jest druk sublimacyjny. Jego podstawową zaletą jest wysoka trwałość. Barwnik nie jest nakładany na powierzchnię tkaniny, ale wnika głęboko w jej włókna. Dzięki temu nie blaknie i nie ściera się, nawet w przypadku tak intensywnego użytkowania, z jakim mamy do czynienia w sporcie. Ponadto, nie stanowi dodatkowej warstwy, więc nie wpływa w żaden sposób na oddychalność materiału, jest także niewyczuwalny przez użytkowników. To istotny atut, który jest kluczowy dla zapewniania komfortu w trakcie uprawiania sportu. Dodatkową zaletą tej technologii drukarskiej są jej ogromne możliwości w zakresie stosowanych kolorów i wzorów. Tu nie ma ograniczeń. Przy pomocy techniki sublimacji można nadrukować na tkaninie nawet najbardziej skomplikowane wzory w nieograniczonej liczbie kolorów.

Druk sublimacyjny – dla klubów sportowych i producentów odzieży

Z wysokiej jakości druku sublimacyjnego korzystają oczywiście kluby sportowe zamawiając odzież dla swoich zawodników. Ale nie tylko. Popularność najbardziej popularnych klubów świata wykorzystują także producenci amatorskiej odzieży sportowej, którzy często wprowadzają do swojej oferty ubrania zaprojektowane zgodnie z charakterystyczną dla danego klubu identyfikacją wizualną. Uzyskanie licencji jest kosztowne, poza tym można ją łatwo stracić, jeśli nie zapewni się odpowiedniej jakości nadruku na produkowanej odzieży. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać taką technologię druku, która gwarantuje jakość i trwałość zastosowanych wzorów i kolorów. W Polsce firmą specjalizującą się w nadruku sublimacyjnym na odzieży sportowej jest Elite WorldPrint. Firma dysonuje rozbudowanym zapleczem technologicznym i wiedzą w zakresie nadruku na tkaninach. Dzięki ponad 20-letnemu doświadczeniu jest w stanie zagwarantować wysoką jakość i funkcjonalność zadruku na odzieży sportowej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij