Zalety brzytwy na żyletki

Dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z goleniem brzytwą polecana jest brzytwa na żyletki. Jest ona nieco krótsza od tradycyjnej brzytwy, jednak zachowuje klasyczny kształt, zatem zasada golenia jest taka sama, a jednak łatwiej jest opanować prawidłową technikę. Zatem jakie są zalety brzytwy na żyletki?

Po pierwsze nie musisz jej ostrzyć

Wiele osób nie decyduje się na brzytwy z tego powodu, że konieczne jest ich częste ostrzenie, aby golenie przebiegało bez trudu i paradoksalnie bez zacięć. W przypadku niezawodnej brzytwy do golenia na żyletki nie trzeba używać ani kamienia, ani specjalnego pasa do ostrzenia brzytwy, gdyż wystarczy wymienić w niej żyletkę. Są one podwójne i po przełamaniu wystarczy umieścić ją w specjalnych bolcach, które uniemożliwiają wypadnięcie ostrza. Zatem sprzęt do golenia przygotowany może być perfekcyjnie.

Po drugie nie trzeba jej odkażać

Brzytwy w tradycyjnej wersji trzeba nie tylko ostrzyć, ale również odkażać w specjalnie do tego celu przygotowanych urządzeniach, zapewniających optymalną temperaturę i zabicie wszystkich bakterii w sterylnych warunkach. Oczywiście takie przygotowanie jest czasochłonne. Dlatego zwłaszcza zakłady fryzjerskie zamiast tradycyjnych brzytew, zaopatrują się w brzytwy na żyletki, w których ostrze można wymieniać po każdym kliencie, co nie tylko jest higieniczne, ale niweluje do zera ryzyko zakażenia chorobami takimi jak gronkowce, paciorkowce, grzybica skóry, czy wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Niezawodną brzytwę na żyletki można schować do etui,
dzięki czemu jest bezpieczna do użycia następnym razem w warunkach domowych. Przed użyciem zarówno w zakładzie fryzjerskim, jak i w domu należy pamiętać o zwilżeniu jej ciepłą wodą.

Po trzecie możesz przygotować się w ten sposób do przejścia na tradycyjną brzytwę

Podobnie jak początkujący użytkownicy maszynek na żyletki powinni zaczynać od golenia z włosem, tak posiadacze brzytwy na żyletki, dzięki niej mogą nauczyć się odpowiednich ruchów, przez co przejście na tradycyjną brzytwę będzie dla nich łatwiejsze. Mniejszy i bardziej poręczny sprzęt łatwiej jest ustawić pod odpowiednim kątem, czyli około 30 stopni i wykonywać prawidłowe ruchy, zgodne z kierunkiem wzrostu włosa. W ten sposób stopniowo można osiągać coraz lepsze efekty w użytkowaniu niezawodnej brzytwy do golenia na żyletki.

Po czwarte twoja koordynacja ruchowa będzie znacznie lepsza

Golenie brzytwą na żyletki wymaga opanowania powtarzalnych ruchów, podobnie jak golenie maszynką na żyletki. Jednak w przypadku brzytwy sprawa jest o tyle trudniejsza, że aby uzyskać pożądany efekt skórę w miejscu golenia trzeba odpowiednio naciągnąć, a potem przyłożyć brzytwę na żyletki pod odpowiednim kątem i razem z pianą usunąć znaczną część zarostu. Wymaga to zmiany rąk podczas golenia z każdej strony. To co wydaje się na samym początku utrudnieniem, potem staje się istotną zaletą, gdyż znacznie poprawia się nie tylko koordynację ruchową, ale sprawność manualną w tej ręce, która naturalnie jest rzadziej używana. Ponieważ za każdą stronę ciała odpowiada inna półkula mózgu, poza wzrostem umiejętności manualnych aktywizujemy przy wydawać by się mogło prozaicznej czynności obydwie półkule, co ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju poznawczego, a przecież człowiek powinien uczyć się przez całe życie.

Możesz uzyskać zadowalający efekt bez wrastających włosów

Wiele osób uważa, że brzytwą na żyletki nie można ogolić się tak dokładnie, jak maszynką na żyletki, jednak to nieprawda. Po opanowaniu podstawowych ruchów można golić się tak samo dokładnie i uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry bez wrastających włosów. Niezawodna brzytwa do golenia na żyletki jest również całkowicie bezpieczna w użyciu. Oczywiście na początku istnieje ryzyko zacięcia skóry, podobnie jak w przypadku innych metod golenia. Jednak użycie olejku przed goleniem do zmiękczania włosów, a także kremu lub mydła do golenia znacznie niweluje ryzyko zacięcia, a także jego skutki w razie, gdy się przydarzy. Mianowicie zacięcia brzytwą nie są bardzo widoczne, a przy użyciu odpowiednich kosmetyków łagodzących, takich jak oczar czy ałun, a także zimnej wody, można wyjść z tego „starcia” bez szwanku.

Brzytwa na żyletki to zatem doskonały pomysł dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w posługiwaniu się brzytwą. Po osiągnięciu wprawy czas golenia wcale nie będzie dłuższy niż w przypadku maszynki. Dobrze również wypróbować brzytwę na żyletki, zanim zdecydujemy się na zakup drogiej, tradycyjnej brzytwy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij