Top 5 kroków do idealnej stylizacji włosów na fryzurę w typie pompadour

Fryzura pompadour wywodzi się od jej prekursorki, czyli Madame Pompadour, metresy Ludwika XV. Miała charakterystyczną fryzurę, czyli włosy zaczesane do góry i lekko podniesione. W ostatnich latach ta fryzura znów stała się popularna w modzie męskiej, choć właściwie jest jedną z tych ponadczasowych. Warto dowiedzieć się, jak ją wykonać. Poznajcie zatem 5 kroków do idealnej stylizacji włosów na fryzurę w typie pompadour.

Krok pierwszy: dobre cięcie to podstawa

Przede wszystkim należy zacząć od odpowiedniego cięcia, które zagwarantuje możliwość układania pompadour. Włosy z tyłu i z boku powinny być raczej krótko przycięte, a nawet delikatnie wycieniowane. Grzywa powinna mieć długość co najmniej 5 cm. Już na takiej długości można wykonać klasyczny czub. Im lepiej wykonane jest cięcie, tym łatwiej fryzurę się układa, dlatego warto udać się do doświadczonego barbera, który zna się na rzeczy.

Krok drugi: samodzielne układanie rozpocznij od umycia i osuszenia włosów

Na samym początku układanie pompadoura trzeba zacząć od umycia włosów. Oczywiście trzeba dobrać szampon odpowiednio do rodzaju włosów. Po umyciu można użyć odżywki do spłukiwania. Włosy należy dokładnie osuszyć ręcznikiem, ale bez nadmiernego pocierania czy tym bardziej wykręcania, aby nie osłabić cebulek włosów i nie doprowadzić do wypadania włosów. Kiedy włosy są wilgotne, ale nie suche można przejść do dalszych czynności.

Krok trzeci: użyj prestylera na wilgotne włosy

Następnym krokiem w wykonaniu pompadoura jest ułożenie wstępnie czuba. Należy to zrobić przy użyciu szczotki, a także prestylera. To środek utrwalający, który może być w formie w formie toniku, który nawilży włosy i sprawi, że będą bardziej podatne na układanie. Po użyciu prestylera można nadać włosom kształt przy użyciu okrągłej szczotki. Oczywiście potrzeba zdecydowanie więcej, aby efekt był trwały.

Krok czwarty: wysokiej jakości pasta do włosów pomoże Ci ułożyć efektowny pompadour

Ułożenie pompadoura wymaga użycia pasty do włosów o mocnym chwycie. Do wyboru jest wiele rodzajów past. Można sięgnąć np. po Reuzel albo Uppercut Deluxe. Wysokiej jakości pasta do włosów może być na bazie wosku, glinki lub oleju. Taki produkt trzeba na początku rozgrzać w dłoniach. Potem należy nałożyć go opuszkami palców od nasady włosów i układać je w pożądanym kierunku. Można przy tym pomóc sobie okrągłą szczotką. W ten sposób układa się klasyczny czub, który prezentuje się niezwykle efektownie. Pasta do włosów może dawać matowe lub błyszczące wykończenie. To pierwsze lepiej sprawdzi się na co dzień. Z kolei na drugie warto postawić, gdy włosy chcesz ułożyć w klasyczny slice back.

Krok piąty: utrwalenie plus bonus, czyli różne sposoby stylizacji pompadoura

Na koniec możesz jeszcze utrwalić swój pompadour przy użyciu lakieru, jeśli efekt ma się utrzymać przez całą noc. Warto wiedzieć, że pompadour można stylizować na różne sposoby. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę różnych typów pompadour. Oprócz klasycznego możesz zdecydować się na fade pompadour. To pompadour z przedziałkiem. Linia przedziałka może być po prostu wycięta trymerem. Włosy można układać w czub na bok, ale również pozostawić w nieładzie. Kolejnym rodzajem jest pompadour z podcięciem. Krótkie włosy po bokach są kształtowane w taki sposób, by pompadour był jeszcze bardziej widoczny. Pompadour z częścią boczną przy jednoczesnym skróceniu włosów z jednego boku prezentuje się jednocześnie klasycznie i awangardowo. Włosy są bardzo krótko przystrzyżone, a na brzegach wycięte w geometryczny kształt, po drugiej stronie włosy są długie i zawinięte do góry i lekko na bok. Ciekawie prezentuje się także teksturowany pompadour. W tym przypadku niektóre długie włosy są wycieniowane, co przy podniesieniu czuba zostaje podkreślone.

Włosy w stylu pompadour można stylizować na wiele różnych sposobów. Wśród nich na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Nawet jeśli masz włosy dość krótkie, ale takie, gdzie grzywa ma chociaż 6 cm, możesz ułożyć pompadour. Taka fryzura będzie dobrze się prezentować także na kręconych włosach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij