mercedes grill

Tanie i trwałe – dlaczego garaże modułowe to trafny wybór?

Samochód garażowany pod chmurką narażony jest na korodowanie nie tylko części zewnętrznych, ale również tych pod maską. Dlatego bardzo istotne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony. Przesłanianie samochodu plandeką nie zastąpi tradycyjnego garażowania i jest dość kłopotliwe. Dlatego jeśli dysponuje się odpowiednią przestrzenią warto zdecydować się na zbudowanie garażu. Nie musi on być fundamentowany wszak jest wiele modeli, które może powstać w krótkim czasie, nawet w kilka godzin. Jednak nie mamy na myśli tradycyjnych blaszaków, które mocno się nagrzewają tym samym nie stanowią odpowiedniego zabezpieczenia dla samochodu. W naszym poradniku zajmiemy się garażami z bloczków betonowych i spróbujemy przedstawić argumenty za ich wyborem.

Szybkość budowy jest niebagatelną zaletą

Łatwość z jaką stawia się garaże modułowe jest niebywała. Przede wszystkim decydując się na materiał jakim są klocki betonowe nie trzeba wylewać fundamentów, a klocki betonowe można układać na utwardzonym podłożu. Oczywiście z wiadomych względów posadzka cementowa się przyda, wszak chcemy aby samochód mógł być garażowany zawsze w nienagannym stanie, bez wilgoci od strony podłoża, która mimo zadaszenia może wystąpić. Garaż modułowy można postawić w przeciągu dwóch godzin, a najwięcej czasu zajmie przygotowanie podłoża i zadaszenia.

Budowa bez konieczności używania zaprawy

Klocki betonowe stawia się jeden na drugim i nie trzeba używać żadnej zaprawy. Wszystko to dzięki specjalnym wypustkom, które przypominają te widoczne w klockach lego. Zresztą sam sposób układania jest identyczny. Zatem bloki betonowe pod spodem mają otwory identycznej wielkości co wypustki i przez to z łatwością stawiany jest jeden na drugim z użyciem odpowiedniego sprzętu. Pewnie zastanawiacie się, ile waży jeden betonowy klocek. Otóż jest to w granicach wszystko zależy od jego rozmiaru. A można zamówić takie od 0,15 T do 1,5 T. Oczywiście te największe sprawdzają się do budowy magazynów. Wystarczy zatem odpowiedni wózek widłowy czy podnośnik ruchomy z właściwym udźwigiem i już można tworzyć garaż z prawdziwego zdarzenia.

Trwała konstrukcja odporna na uszkodzenia

Mimo, że nie używa się zaprawy konstrukcja jest mocna i trwała. Nie trzeba obawiać się siły naprężeniowej i pojawiających się pęknięć, mimo że de facto nic poza wypustkami poszczególnych klocków nie łączy. Są one na tyle zwarte, że nie ulegają uszkodzeniom, ani pod wpływem uderzenia ani pod wpływem wilgoci. Odporność na tę ostatnią jest na bardzo wysokim poziomie, co bardzo istotnie chroni samochód przed czynnikami sprzyjającymi korozji.

Garaże modułowe – idealne przy trwających budowach

Co ciekawe garaże modułowe mogą stać się stałym elementem przestrzeni, jeśli decydujemy się na wylewkę, ale można dla nich stworzyć nieco bardziej prowizoryczne zadaszenie, które można łatwo zdemontować. Garaże modułowe świetnie sprawdzą się bowiem na dużych budowach, gdzie musi być składowany sprzęt budowlany i maszyny również po skończonej pracy. Dowożenie ich każdego dnia wiązałoby się z dużymi kosztami, zatem znacznie lepszym rozwiązaniem jest ogrodzenie terenu i zbudowanie tymczasowych garaży modułowych z klocków betonowych, które można łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce. W ten sposób mogą mieć one wielokrotne wykorzystanie na różnych budowach.

Dopasowanie do otaczającego krajobrazu

W przypadku garaży modułowych dopasowanie ich do elewacji czy aranżacji ogrodu z elementami małej architektury jest bardzo proste. Przede wszystkim klocki betonowe można dowolnie wykańczać, np. płytkami bądź zaprawą i tynkiem podobnym do tego na elewacji domu. Ponadto garaże modułowe mogą mieć różnorodny design także dzięki dopasowanie dachu dwu lub czterospadowego.

Niewątpliwie garaże modułowe można łączyć zarówno w długie, jak i wysokie konstrukcje. Z bloczków betonowych można tworzyć również garaże wielopoziomowe. Łatwość budowy, a także trwałość materiału sprawiają, że trudno o lepsze rozwiązanie zarówno do użytku prywatnego, jak i firmy, czy instytucji publicznej. Żadna technologia nie jest tak trwała, niezawodna i jednocześnie pozwalająca na szybką realizację projektu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij