Naprawa czy wymiana zamka – na które rozwiązanie warto się zdecydować?

Naprawa czy wymiana zamka – na które rozwiązanie warto się zdecydować?

Gdy zamek w drzwiach zaczyna szwankować i pojawiają się trudności z jego otworzeniem, warto zastanowić się nad jego naprawą lub wymianą. Tylko sprawnie działający zamek jest bowiem w stanie zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa w domu oraz ochronę naszego mienia. Jak jednak ocenić, czy mechanizm zamkowy nadaje się do reperacji, czy powinien zostać zainstalowany nowy?

Naprawa zamka – kiedy warto?

Zacinający się, trudny do otworzenia zamek w drzwiach to pierwszy sygnał do podjęcia działań, które mają na celu przywrócenie jego sprawności. W takiej sytuacji istnieją dwie opcje: wymiana lub naprawa urządzenia. W wielu przypadkach możliwe i wystarczające jest zreperowanie zamka lub wymiana jego części np. wkładki. Na naprawę warto się zdecydować, gdy jest ona mniej kosztowna niż montaż nowego mechanizmu. Jest ona także zalecana, gdy zamek w drzwiach jest zabytkowy i unikalny. Nie w każdym przypadku jest ona jednak możliwa do zrealizowania.

A może wymiana zamka?

Wymiana zamka powinna zostać rozważona w różnych sytuacjach życiowych, w których naprawa zamka nie pomoże w zapewnieniu ochrony domu, mieszkania czy firmy. Przede wszystkim zalecana jest w przypadku powtarzających się problemów z zamkiem, zablokowania i awarii mechanizmu. Na wymianę warto zdecydować się wtedy, gdy koszt reperacji znacznie przewyższa koszt montażu nowego urządzenia. Skorzystać z niej warto także w sytuacji, gdy ktoś próbował włamać się do naszego domu i uszkodził zamek – lepiej nie ryzykować własnego bezpieczeństwa!

Podejmując decyzję o tym, czy wybrać naprawę czy wymianę zamka, dobrze jest także znać koszty tego rodzaju usług. Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach, a ile naprawa? Ceny usług są porównywalne i wahają się zazwyczaj w przedziale od 100 do 300 zł w zależności od stopnia trudności realizowanej usługi oraz samego mechanizmu zamkowego. Do kosztu wymiany zamka należy jednak doliczyć cenę urządzenia.

Specjalista pomoże w wyborze najlepszego rozwiązania

W ustaleniu, czy zamek da się naprawić i czy jest to opłacalne rozwiązanie pomóc może specjalista. W tym celu warto skonsultować się z dobrym ślusarzem, którego znaleźć można w Pogotowiu zamkowym Gdynia https://www.pogotowie-zamkowe-gdynia.pl/. Wezwany do wykonania zlecenia fachowiec dokładnie sprawdzi mechanizm zamkowy i oceni, czy możliwe jest jego zreperowanie czy raczej warto postawić na montaż nowego mechanizmu. Co więcej, współpraca z Pogotowiem zamkowym oznacza pomoc w wyborze najlepszego zamka do danych drzwi, gdy konieczna jest jego wymiana, a także zaoferuje możliwość jego nabycia. To duża wygoda, gdyż nie trzeba poszukiwać urządzenia na własną rękę i nie ryzykuje się nietrafionym zakupem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij