Czy opłaca się kupować biżuterię w lombardzie?

Biżuteria u jubilera bywa bardzo droga. Jest to jednak taki towar, który może nawet kilka razy zmienić swojego właściciela, a nie wpłynie to negatywnie na jego jakość jak w przypadku chociażby elektroniki użytkowej. Gdzie jej szukać poza oficjalnymi sklepami?

Biżuteria z lombardu

Właśnie w lombardach oferta sprzedaży tego typu towarów jest bardzo szeroka. Do lombardów trafia biżuteria różnego rodzaju: ze złota, ze srebra, z platyny, z kamieniami szlachetnymi, o wartości historycznej albo z rzadkich, autorskich kolekcji. Jest zwykle bardzo wysokiej jakości, zresztą nie jest to towar, który z czasem się psuje, a nawet jeśli jakaś ozdoba ma uszkodzenia czy niewielkie braki, łatwo to naprawić w zakładzie jubilerskim.

Lombardy znane są z tego, że można znaleźć w nich okazy naprawdę unikalne, jakich nie spotka się w sieciowych sklepach. Szczególnej urody biżuteria, z misternymi zdobieniami, jest oczywiście odpowiednio droższa, ale to wciąż wydatek mniejszy niż u markowych jubilerów.

Czy dużo można oszczędzić na zakupach w lombardzie?

Cena zależy oczywiście od konkretnego egzemplarza, ale w lombardzie będzie to przynajmniej kilka procent mniej niż w sklepie. Biorąc pod uwagę ceny biżuterii ze szlachetnych kruszców i kamieni, to nawet te kilka procent robi różnicę. Niektóre ozdoby można nabyć jeszcze taniej, nawet za połowę sklepowej ceny, a wielkim atutem jest to, że starsza biżuteria z lombardu ma całkiem inne wzornictwo niż ozdoby dostępne w sklepach obecnie – bardzo wielu klientów ceni sobie oryginalność. W niektórych miejscach możliwa jest nawet negocjacja cen, choć raczej nie zyska się dużo więcej do pierwotnie ustalonej kwoty.

Szukanie okazji w Internecie

Biżuteria to najpopularniejszy towar w lombardach, dlatego oferta zmienia się bardzo często. Warto szukać okazji w różnych miejscach, w czym pomocny będzie internet – część placówek, jak www.lombardexpres.pl, prowadzi swoją działalność również w sieci, dzięki czemu nie trzeba się udawać specjalnie do jakiegoś miasta żeby dokładnie obejrzeć towar i wybrać coś interesującego.

Kupowanie online jest całkowicie bezpieczne. Biżuteria wystawiona na sprzedaż jest sfotografowana i szczegółowo opisana, a jeśli otrzymany towar nie spełnia oczekiwań klienta, można go zwrócić do sprzedawcy i odzyskać wydane pieniądze.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij