Polskie to znaczy dobre? W czym jesteśmy najlepsi? Krótka analiza i interpretacja jakości polskich produktów

O Polakach można powiedzieć wiele. Ostatnio rzeczywiście pokazaliśmy, że wiemy czym jest empatia. Ale jak wiadomo jesteśmy też ekspertami w każdej dziedzinie. A do tego trudno znaleźć osobę, która przyznałaby się, że czegoś nie wie. Zdecydowanie więcej jest takich, które choć nie wiedzą to i tak się wypowiadają. Cóż, kwintesencja naszego narodu. A co z produktami? Co na ich temat można powiedzieć? Czy polskie znaczy dobre?

Polskie to znaczy dobre

Trzeba przyznać, że niemal wszystko, co polskie, jest dobre. Pomyślcie tylko polskie wędliny, polskie rowery czy też polskie ubrania. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest jakość, precyzja i dokładność Polacy sprawdzają się doskonale i rzeczywiście polskie produkty można uznać za synonim jakości i przy tym trwałości. Oczywiście nie oznacza to, że każda jedna rzecz jest perfekcyjna, ale jednak gdy już do czegoś się przykładamy, to efekt finalny jest na najwyższym poziomie.

Jakoś napisana pomysłowością

Polscy specjaliści to specjaliści przez wielkie „S” i dzięki temu to, co wyjdzie spod ich rąk zachwyca nie tylko nas rodaków, ale też inne narodowości, które chętnie podkupują i pomysły i co gorsza naszych specjalistów. Ale z drugiej strony nie ma się też co oszukiwać – specjaliści nie są należycie w tym kraju opłacani, zatem, gdy istnieje taka możliwość, wyjeżdżają. Choć na szczęście to się zmienia. Owszem proces jest powolny, ale jednak się odbywa. Trzeba przyznać, że Polacy są pomysłowi i mając warunki, które mają inni, szczególnie z krajów zachodnich zapewne byliby w stanie być jeszcze bardziej konkurencyjni. Ale z drugiej strony my Polacy nawet przy mniejszych nakładach finansowych jesteśmy w stanie zrobić więcej niż inni i to fakt niezaprzeczalny. Pomyślcie tylko, że o marce Romet, która działa na polskim rynku od wielu lat, a w ostatnim czasie przeszła gruntowną przemianę, co sprawia, że stała się niezwykle konkurencyjna na rynku. Rowery sygnowane Romet są synonimem klasy, jakości, ale i stylu. Ale dostępne są także inne rowery dobrych producentów – rzecz jasna polskich. I tutaj można wymienić choćby markę Arkus czy też Creme Cycles, z którą odpowiada gdańska firma 7Anna.

Polacy znają się na rzeczy

Polacy znajdą się na rzeczy i rzeczywiście poziom kształcenia w Polsce jest na wysokim poziomie. Owszem możemy narzekać, że często uczymy się zupełnie nieprzydatnych rzeczy, ale z drugiej strony różnorodność poszerza horyzonty. Na plan edukacji można dużo narzekać, bo rzeczywiście jest przeładowany. Ale jeżeli już przebrnie się przez szkołę podstawową, a potem i średnią, to studia są już wisienką na torcie, gdzie rzeczywiście człowiek uczy się tego, co potrzeba. Choć znowu można narzekać na brak wielu stypendiów, to mimo wszystko warunki szkolnictwa wyższego są dobre. Pomyślcie tylko, że przynajmniej można studiować za darmo. Dzięki darmowej edukacji szanse na ukończenie studiów mają także osoby z biedniejszych rodzin. Pomyślcie tylko, że po ukończeniu studiów dobrzy specjaliście znający język angielski mogą szukać pracy poza granicami polski i wcale nie na zmywaku, lecz w swoim zawodzie. Ale nie tylko takich specjalistów mamy dobrych, bo także fachowcy z branży budowlanej czy też hydraulicy są poważani nie tylko w Niemczech, ale i całej Europie. Powoli kończy się traktowanie Polaków jako taniej siły roboczej, a zaczyna się ich tylko i wyłącznie traktować przez pryzmat specjalistów, którzy znają się na rzeczy. Pomyślcie jeszcze o polskich produktach spożywczych, które także nie mają sobie równych. Wędliny, słodycze, ale też polskie wypieki są palce lizać.

Wniosek jest jeden, czyli…

Polacy znają się na rzeczy i są dobrzy w tym, co robią, ale pod warunkiem, że chcą. A chcą coraz częściej i efekty tego są widoczne. Oczywiście tak jak w każdym kraju są krętacze i oszuści, ale niestety to zdarza się zawsze. Jednak większość krajanów jest pracowita i ma dobre pomysły. Jeżeli jeszcze Polacy mieliby lepsze możliwości, to zapewne sytuacja na rynku wyglądałaby jeszcze lepiej. Ale może przez kolejne lata i to się zmieni na lepsze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij