płyty na podjazd z granitu - sprawdzone rozwiązanie

Płyty na podjazd z granitu – sprawdzone rozwiązanie

Podjazd to niezwykle ważna przestrzeń każdej nieruchomości. Bez względu na to, czy mówimy o nieruchomościach usługowych czy prywatnych, musi być on funkcjonalny i reprezentatywny. Warto więc wybierać wysokogatunkowe rozwiązania, które zapewnią nie tylko niezawodność, ale też wysoki poziom elegancji i dopasują się do ogólnej stylistyki budynku. Te i wiele innych cech znajdziemy w płytach na podjazd z granitu. Najwyższej jakości materiał to najbardziej trwałe rozwiązanie dla każdego podjazdu.

Płyty na podjazd z granitu – czym się charakteryzują?

Granit to skała magmowa, która wytwarzana jest w temperaturze 1400 stopni Celsjusza przy stygnięciu lawy. To właśnie proces powstawania granitu ma główny wpływ na cechy fizyczne, jakie oferuje nam kamień. To, co wyróżnia granit to przede wszystkim niesamowita trwałość i wytrzymałość oraz odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, surowiec odporny jest na działanie zarówno wysokich, jak i niskich temperatur. Nie straszny mu też wpływ kwasów i wilgoci. Materiał jest całkowicie mrozoodporny oraz bardzo mało nasiąkliwy. Do najważniejszych zalet surowca zaliczamy także jego niesamowity wygląd. Kamień ten prezentuje się bowiem niesamowicie elegancko, a podjazdy stworzone z płyt granitowych mają niepowtarzalny charakter.

Płyty granitowe na podjazd – dlaczego warto?

Najczęściej wybieranym kamieniem do udekorowania podjazdów jest stosunkowo tania kostka burkowa, która nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie oraz nie jest tak bardzo wytrzymała. Pomimo tego, że granit dostępny jest w nieco wyższej cenie, jest on znacznie bardziej wytrzymały. Nie straszny mu ciężar samochodów, a nawet ciężarówek. Nie boi się on również upływającego czasu.

Wiele osób uważa, że granit prezentuje się dobrze jedynie na podjazdach nowoczesnych domów. Jest to jednak błędne myślenie. Granit to setki kolorów i wzorów, które dopasują się do każdego stylu budownictwa. Materiał występuje zarówno w odcieniach szarości charakterystycznych dla nowoczesnego budownictwa, jak i w cieplejszych barwach takich jak brąz, które doskonale uzupełnią tradycyjne nieruchomości. Doskonałym zespoleniem całości będzie uzupełnienie budynku w granitowe parapety, dopasowane odcieniem do koloru płyt na podjeździe. Płyty na podjazd dobrej jakość znaleźć można w sklepie internetowym – https://granitnaturalny.pl/plyty-na-podjazd.

Wybierając płyty na podjazd z granitu wybierzmy kolor dopasowany do naszej nieruchomości. Warto postawić na te o grubości co najmniej 8 cm w przypadku samochodów osobowych i co najmniej 10 cm w przypadku samochodów ciężarowych. Ważne też, aby pokryty był on antypoślizgową powierzchnią.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij