Leasing pracowników z Ukrainy - czemu się opłaca

Leasing pracowników z Ukrainy – czemu się opłaca?

Zastanawiasz się, jak możesz ułatwić sobie proces rekrutacyjny? Jednym z najszybszych i efektywnych sposobów jest skorzystanie z oferty agencji pracy tymczasowej. Takie agencje zajmują się leasingiem pracowników z Ukrainy.

Rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego – pozwala uniknąć wielu uciążliwych formalności, które są związane z rekrutacją i legalizacją pracy cudzoziemców. Na czym polega leasing pracowników z Ukrainy i dlaczego się opłaca?

Na czym polega leasing pracowników z Ukrainy?

Leasing pracowniczy to usługa, która polega na wynajmie pracowników z Ukrainy za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Takie rozwiązanie pozwala na zminimalizowanie formalności po stronie pracodawcy. Firma najmująca pracowników w takim przypadku staje się klientem, a nie bezpośrednim pracodawcą. Podpisujesz więc umowę z agencją, która na określony czas “wypożycza” Ci pracowników. Co ważne, to agencja jest bezpośrednim pracodawcą. To po jej stronie leży wypłata wynagrodzenia pracownikom, prowadzenie wszelkiej dokumentacji i procesów formalnych, w tym rekrutacji. Agencja pracy tymczasowej zajmuje się także legalizacją pobytu Ukraińców w Polsce, dokonuje rozliczeń urzędowych i zajmuje się wszystkimi kwestiami formalnymi.

Z kolei klient, który wynajmuje pracowników, nie jest związany z nimi żadną umową. Jako klient zlecasz za to pracownikom odpowiednie zadania, nadzorujesz ich pracę, ale rozliczenia prowadzisz z agencją pośredniczącą w pracy Ukraińców.

Jakie są zalety współpracy z agencją pracy tymczasowej?

Wynajem pracowników z agencji pracy tymczasowej staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Leasing pracowników z Ukrainy posiada wiele zalet, więc pracodawcy chętnie po niego sięgają. Co możesz zyskać, decydując się na taki krok? Przede wszystkim jest to sposób na szybką i sprawną rekrutację. Tak naprawdę rekrutacją zajmuje się agencja pracy. Klient tylko podaje jakich osób szuka – z jakim wykształceniem i umiejętnościami. Co więcej, dzięki leasingowi pracowników możesz zmniejszyć ilość formalności do minimum. Decydując się na wypożyczenie wykwalifikowanych pracowników, podpisujesz tylko jedną umowę (z agencją pracy tymczasowej) i płacisz jedną fakturę. Odpada Ci więc większość obowiązków pracodawcy, takich, jakich umowa z pracownikiem, koszty związane z zatrudnieniem itp.

Leasing pracowników z Ukrainy przekłada się także na oszczędność kosztów. Nie ponosisz nie tylko kosztów zatrudnienia, ale także rekrutacji. Co więcej, zyskujesz gwarancję stałości pracy – w razie rezygnacji jednego z pracowników, czy choroby zyskujesz natychmiastowe zastępstwo.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij