Skuteczne sposoby niszczenia dokumentów

Dokumenty firmowe, poufne dane czy też informacje ściśle tajne nie powinny być ot tak wyrzucane do kosza na śmieci. Ich treść mogłaby bowiem trafić w niepowołane ręce. Istnieją jednak skuteczne sposoby niszczenia dokumentów. Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne niszczarki?

Niszczarki sposobem na skuteczne pozbycie się dokumentów

Żeby dokumenty firmowe, poufne dane osobowe czy też ważne informacje nie trafiły w niepowołane ręce, trzeba je zniszczyć. Istnieje wiele sposobów na to. Można je np. rozerwać w rękach, ściąć przy użyciu nożyczek z wieloma ostrzami czy też spalić. Metody te pozwalają mniej lub bardziej skutecznie ustrzec się przed kradzieżą danych, jednak największym ich problemem jest fakt, że nie sprawdzają się w przypadku większych ilości dokumentów. Wówczas warto zdecydować się na zakup niszczarki.

Dostępne na rynku urządzenia różnią się między sobą pod wieloma względami. Biorąc pod uwagę przeznaczenie, można wyróżnić modele:

  • do domu i niewielkiego biura – które tną ok. 300 kartek dziennie,
  • do małego i średniego biura – niszczą do 2000 kartek dziennie,
  • profesjonalne i do dużego biura – tną powyżej 2000 kartek dziennie.

To, na jaką opcję zdecyduje się użytkownik, zależy więc od jego indywidualnych potrzeb. Przy wyborze niszczarki warto również zwrócić uwagę na stopień tajności DIN 66399. Im wyższa klasa (w skali od P-1 do P-7), tym więcej trudności sprawiłoby osobie niepowołanej odtworzenie dokumentów. Dostępne na rynku niszczarki można też podzielić, uwzględniając rodzaj cięcia. Wówczas użytkownik ma do wyboru modele tnące dokumenty albo na paski, albo na ścinki.

Niektóre dokumenty zawierające wrażliwe dane i poufne informacje mogą wpaść w niepowołane ręce, jeśli zostaną niewłaściwie zniszczone. Dlatego zamiast eksperymentować z mniej lub bardziej skutecznymi metodami niszczenia, lepiej od razu zdecydować się na zakup niszczarki. Wówczas ma się gwarancję efektu i pewność, że ważne dane nie zostaną wykradzione.

Zapraszamy po więcej informacji: niszczarki Poznań.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij