Klinika okulistyki Wrocław – jak wybrać placówkę i kiedy zgłosić się na wizytę?

Schorzenia wzroku to przypadłości, które dotykają coraz więcej osób. Dolegliwości mogą być powiązane z inną chorobą – np. cukrzycą lub miażdżycą, mieć charakter degeneracyjny lub wynikać z przeciążenia wzroku. Skuteczne leczenie chorób oczu jest możliwe dzięki wczesnej diagnozie i profesjonalnej pomocy w klinice okulistyki. Wrocław może korzystać z wielu możliwości – sprawdź na co zwrócić uwagę przy doborze placówki i kiedy zapisać się na konsultację.

Cechy, które powinna spełniać dobra klinika okulistyki Wrocław

Nawet najbardziej doświadczeni i kompetentni lekarze niewiele zdziałają, jeśli będą mieli do dyspozycji stary, nieprecyzyjny sprzęt. Dlatego pierwszym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę przy wyborze kliniki okulistyki Wrocław jest jej wyposażenie.

Do nowoczesnej aparatury w okulistyce zaliczają się m.in.:

 • refraktometr komputerowy – służy do diagnostyki dzieci i dorosłych w kierunku krótko- lub dalekowzroczności,
 • tonometr bezkontaktowy – służy do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego,
 • angiograf fluoresceinowy – pozwala zbadać unaczynienia dna oka,
 • ultrasonograf okulistyczny (USG) – diagnozuje wiele różnych chorób oczu i zmian w anatomii narządu wzroku,
 • laser Teno – służy do wykonywania laserowej korekcji wzroku, m.in. w takich schorzeniach jak zaćma, krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm nowoczesną metodą Trans-Epi. Metoda ta polega na modelowaniu siatkówki oka tylko przy użyciu lasera bez konieczności wykorzystywania narzędzi chirurgicznych.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy w placówce dostępny jest profesjonalny sklep okulistyczny – jego obecność pozwoli zaoszczędzić czas i kupić niezbędne akcesoria tuż po wizycie u okulisty. Dodatkowo, partnerskie lokalizacje często udzielają wzajemnych rabatów i obniżek cen.

Zależy Ci na fachowym doradztwie, doświadczonym personelu i nowoczesnej aparaturze? Wszystko to znajdziesz we Wrocławskim Centrum Okulistycznym – klinice okulistyki dla mieszkańców Wrocławia i okolic.

Klinika okulistyki Wrocław – jakie objawy powinny skłonić do wizyty?

Kiedy warto odwiedzić klinikę okulistyki? Wrocław i jego mieszkańcy mogą liczyć na ofertę diagnostyczną, profilaktyczną i wiele metod leczenia chorób narządu wzroku. Na kontrolę warto wybrać się raz do roku, ale do szybszej konsultacji powinny skłonić takie objawy, jak:

 • częste łzawienie oczu,
 • suchość oka,
 • wrażenie ciała obcego w oku,
 • problemy z ostrością widzenia,
 • bóle głowy,
 • pieczenie i swędzenie oczu,
 • odczuwanie notorycznego zmęczenia oczu.

Zauważasz u siebie któryś z powyższych objawów? A może chcesz skorzystać z laserowej korekty wzroku? Zapisz się na konsultację do kliniki okulistyki. Wrocław stawia na wsparcie specjalistów we Wrocławskim Centrum Okulistycznym – poznaj pełną ofertę i skorzystaj z komfortowej rejestracji dostępnej na stronie wco.com.pl.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij