Jaki kredyt na wykończenie domu?

Remont domu to wyzwanie logistyczne i finansowe. Żeby go przeprowadzić, niejednokrotnie potrzebna jest pożyczka z banku. Jaki kredyt wziąć na remont lub wykończenie domu?

Rodzaje kredytów

Każdy kredyt ma swoje wady i zalety. Istnieją różne formy kredytowania, jakie oferować może bank. Wyróżniamy między innymi kredyty na firmę, gotówkowe czy hipoteczne. Kredyty gotówkowe to pożyczka na dowolny cel konsumpcyjny, natomiast kredyty hipoteczne szerzej omawia Go2Kredyt.pl. W dużym skrócie można powiedzieć, że kredyt hipoteczny jest pożyczką związaną stricte z zakupem nieruchomości. Taki kredyt bierzemy, jeśli chcemy kupić dom, na który w ramach kredytu bank nakłada hipotekę. Czy można wziąć kredyt hipoteczny na wykończenie domu? Tak, pod warunkiem, że w hipotekę oddasz również nieruchomość, która jest wykańczana, lub jeśli weźmiesz kredyt na dom, który już jest niejako własnością banku. Takie rozwiązanie generuje jednak sporo problemów, ponieważ kredyt hipoteczny może być on zaciągnięty tylko na elementy stałe w domu, dodatkowo ze wszystkich wydatków musisz się w banku rozliczyć.

Jaki kredyt na wykończenie domu?

Jeśli chcesz wykończyć dom, który kupiłeś w ramach kredytu hipotecznego, możesz spokojnie zaciągnąć na ten cel podobny kredyt w tym samym banku. Jednak jest to dość kłopotliwe – na decyzję będziesz musiał nieco poczekać, dodatkowo, jak już zostało wspomniane, najczęściej w ramach tego kredytu remontować będziesz musiał takie części domu, które będą w sposób nierozerwalny jego częścią (na przykład ściany). Jeśli szukasz szybkiej gotówki na wykończenie domu lub mieszkania, warto pomyśleć o pożyczce hipotecznej lub kredycie gotówkowym. Pierwsze rozwiązanie daje możliwość zastawienia domu i pozyskania z tego tytułu funduszy na dowolny cel. Jest to jednak rozwiązanie ryzykowne, ponieważ w przypadku braku spłaty, możesz stracić nieruchomość. Najrozsądniejszą opcją w takim przypadku wydaje się wzięcie kredytu gotówkowego.

Czy warto brać kredyty gotówkowe?

Same kredyty gotówkowe są jednymi z najdroższych pożyczek, jakie może zaoferować bank. Procedura uzyskania kredytu gotówkowego jest prosta i nieobciążona taką ilością dokumentów i obostrzeń, jaka ma miejsce w przypadku kredytu hipotecznego. Taki kredyt przyznawany jest na niewielkie kwoty (choć możliwe jest pożyczenie nawet 200 tysięcy złotych), dlatego też raty nie są rozłożone na wiele lat, co z kolei powoduje, że są one dość wysokie. Cokolwiek by jednak nie powiedzieć, uzyskanie kredytu gotówkowego nie wiąże się z długimi miesiącami udowadniania bankowi swojej zdolności kredytowej i jest dość proste, co sprawia, że wiele osób decyduje się na taką opcję. Warto jednak porozmawiać z bankiem, wskazać mu cel pożyczki, i wybrać ofertę, która jest najbardziej dla nas korzystna.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij