Jak utrzymać pożądanie w długoletnim związku?

Początki związku najczęściej są niezwykle ekscytujące, pełne seksu i pożądania. Niestety po kilku latach do życia seksualnego może wkraść się rutyna, a w najgorszym przypadku także nuda i obojętność. Partnerzy w długoletnim związku mają za sobą wiele gorszych, ale i lepszych chwil. Mają także złudne wrażenie, że druga połówka jest już ich na zawsze, a więc przestają się o nią starać, zabiegać i dbać. Jest to dużym błędem, który prowadzi do braku pożądania. Jak więc utrzymać pożądanie w długoletnim związku?

Brak pożądania to najczęstszy problem związków z długoletnim stażem

Po kilku latach współżycia partnerzy znają się już praktycznie na wylot. Doskonale więc wiedzą, jak druga połówka zareaguje w danej sytuacji i najczęściej nie są już pełni ciekawości, spontaniczności i ekscytacji. Do życia seksualnego bardzo łatwo może zakraść się rutyna, wtedy wówczas pojawia się problem z poczuciem pożądania do swojej drugiej połówki. Następnie ma miejsce brak podniecenia, a nawet zaburzenia erekcji u mężczyzn. Niekiedy partnerzy mogą zacząć szukać rozrywki gdzieś na boku. Nie można więc do tego doprowadzić! Co zrobić, by utrzymać pożądanie w długoletnim związku? Pomocne w ożywieniu pożądania mogą okazać się gadżety erotyczne z oferty sex shopu Veneria.pl

Rozmawiajcie o seksie i swoich potrzebach 

Choć tak naprawdę nie ma konkretnego, skutecznego sposobu na utrzymanie pożądania w długoletnim związku, to na pewno rozmowa o seksie i swoich potrzebach w tym pomoże. Praca nad życiem seksualnym to proces, który wiąże się z gotowością na wdrożenie nieco zmian do waszej sypialni, które działają na partnera niezwykle pobudzająco. 

Rozmowa nakieruje was na to, jaki ubiór w sypialni najbardziej podnieca partnera, jakie zachowania, gesty, pozycje, a może nawet gadżety miłości. Warto w tych rozmowach pobudzić do życia wszystkie swoje łóżkowe fantazje, by później móc je stopniowo realizować. To z pewnością utrzyma pożądanie w długoletnim związku. Warto wyzwolić z siebie więcej pozytywnej energii i odkrywać to, co dotąd było nieznane. Rozmowa o wzajemnych potrzebach seksualnych jest pierwszym krokiem do eksperymentowania w łóżku, a co za tym idzie, do stałego wzbudzania pożądania. 

Zadbajcie o wspólny rozwój seksualny

W utrzymaniu pożądania w związku z długoletnim stażem ważne jest rozwijanie kwestii seksualności. Kluczowe jest to, aby obie strony związku miały chęć do rozwoju i chciałyby seks stawiać na jednej z najwyższej pozycji na liście priorytetów. Spontaniczny seks jest niezwykle podniecający, jednak z czasem przestaje się on pojawiać. Warto jednak znaleźć na niego czas i sprawić, by taki seks miał w ciągu dnia miejsce. 

Do spontanicznego seksu można wprowadzać nowe rzeczy. Może to być nowa pozycja, nowe miejsce w domu lub poza nim, seks randka, bądź masaż przeprowadzony przy pomocy świecy do masażu. Warto także wprowadzić do życia seksualnego gadżety miłosne. 

Wzajemnie dbanie o swoje seksualne potrzeby

Związek polega między innymi na tym, by chcieć podejmować decyzje, które będą prowadzić do usatysfakcjonowania i szczęścia partnera. Ważne jednak, aby były one zgodne z samym sobą. Jeśli chodzi o kwestie seksualne, to na przykład można chcieć zrealizować pragnienia partnera dotyczące seksownych klapsów, odgrywania ról w sypialni bądź eksperymentowania w sypialni z użyciem pejczy, wibratorów czy strap-on. Bogaty wybór https://veneria.pl/61-strap-on i innych  zabawek do sypialni znajdziesz w sklepie Veneria!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij