Gdzie znaleźć zatrudnienie po ukończeniu kierunku Turystyka i rekreacja

Gdzie znaleźć zatrudnienie po ukończeniu kierunku Turystyka i rekreacja?

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku Turystyka i rekreacja, bądź właśnie je skończyłeś, to z pewnością chciałbyś wiedzieć, gdzie w przyszłości mógłbyś pracować. To nowoczesne oraz przyszłościowe studia – coraz więcej osób wyjeżdża nie tylko raz do roku na wakacje, ale także planuje spędzić długie weekendy w miejscach oddalonych od miejsca zamieszkania. Gdzie więc najlepiej szukać pracy?

Co oferuje branża turystyczna?

Branża turystyczna to dynamicznie rozwijający się dział gospodarki. Nie ma w tym nic dziwnego – stopa życia Polaków systematycznie rośnie, dlatego chcemy coraz częściej chce wyjeżdżać, poznawać nowe kraje, kultury, języki. Wymagamy też coraz lepszej obsługi – i to już na etapie poszukiwania ofert w biurach podróży. Chcemy, by ktoś dokładnie dobrał wypoczynek do naszych preferencji – inaczej bowiem wakacje spędzą osoby nastawione na zwiedzanie miast, a inaczej preferujący słodkie lenistwo na plaży. Dzięki Internetowi wiemy, jak różnorodny jest świat. Jesteś jedną z tych osób, które fascynuje odkrywanie go? Dużo podróżowałeś, bo wiesz, że pewnych rzeczy nie da się nauczyć z podręczników? A może jesteś miłośnikiem historii, geografii lub języków obcych? Jeśli tak, to Turystyka i rekreacja jest właśnie dla ciebie! Pamiętaj jednak, by wybrać uczelnię, która kształci wszechstronnie, posiada w swojej kadrze pedagogicznej autorytety ze swojej dziedziny i stawia także na praktyczny aspekt nauki. Jedną z placówek, które spełniają te wymagania, jest Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula, z której ofertą zapoznasz się tutaj:  https://www.vistulahospitality.edu.pl.

Biuro podróży

Jeśli chodzi o potencjalne miejsca pracy, to na pierwszy plan wysuwają się biura podróży, gdzie możesz zostać doradcą klienta (jeżeli nie chcesz wyjeżdżać z kraju), lub zatrudnić się jako animator (jeżeli jesteś chętny wyjeżdżać i opiekować się klientami w miejscu wypoczynku). Dobrym rozwiązaniem jest również zostanie pilotem wycieczek – szczególnie jeżeli lubisz ciekawie opowiadać oraz masz dobry kontakt z innymi ludźmi. To miejsce intensywnej pracy, ale i dużej satysfakcji – zwłaszcza wówczas, gdy zadowolony z naszej obsługi klient wraca za rok do naszego biura, by zabukować kolejne wakacje. Jeżeli jednak jesteś przedsiębiorczy, możesz się pokusić o założenie własnego biura podróży. Na twoją korzyść działa to, że tu naprawdę liczy się kontakt z klientem, znajomość jego preferencji  oraz umiejętne układanie ofert.

Hotele, ośrodki czy domy wczasowe

Kończąc kierunek Turystyka i rekreacja będziesz miał kompletne wykształcenie zarówno pod kątem organizacji usług turystycznych, przygotowywania ofert, jak i planowania czasu wolnego. Z tego powodu możesz znaleźć zatrudnienie w hotelach czy domach wczasowych. Często wiele takich placówek ma dobrą lokalizację, wysoką jakość świadczonych usług, jednak brakuje im tego „czegoś”, co zapewni im sukces rynkowy. Jako osoba rozeznana w rekreacji, będziesz mógł planować zajęcia dla dorosłych i dzieci w miejscach odpoczynku, organizować różne wyjazdy w plener oraz atrakcje typu ogniska, kuligi czy paintball. Tworząc ofertę będziesz miał na uwadze zróżnicowane potrzeby poszczególnych grup klientów – singli, rodzin z dziećmi, firm. Dzięki tobie hotel może przyciągać więcej turystów – szukaj więc pracy i tam.

Praca w turystyce, choć momentami ciężka, potrafi być bardzo satysfakcjonująca. Wymaga jednak dużej samodzielności, organizacji pracy własnej, przebojowości oraz pozytywnego nastawienia do klientów. Dodając do tego umiejętności językowe czy zainteresowanie sportami lub tańcem, otrzymujemy idealną sylwetkę pracownika szeroko pojętej branży turystycznej, która z roku na rok rośnie i zatrudnia kolejnych młodych, zdolnych animatorów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij