biurko do pracy

Funkcjonalność biurkiem „pisana” – jak wybrać odpowiedni model?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonalny gabinet czy pokój nastolatka bez wygodnego miejsca do pracy. I właśnie funkcjonalnością tego mebla dzisiaj się zajmiemy. Zastanowimy się także, jak wybrać odpowiedni model biurka.

Odpowiednie biurko, czyli jakie?

praca przy biurkuDecydując się na biurko trzeba wziąć pod uwagę do czego jest nam potrzebne, jakie rzeczy i sprzęt mamy zamiar na nim trzymać. W takiej sytuacji łatwiej będzie nam zdecydować czy biurko pod komputer ma mieć dodatkową wnękę na komputer stacjonarny, czy wystarczy jedynie blat roboczy, czy potrzebne będą również inne elementy. Biurko może być posadowione na nóżkach, podstawach. Można zdecydować się również na składany blat, który zajmuje najmniej miejsca. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak tylko i wyłącznie wtedy, gdy korzystasz jedynie z laptopa i nie masz wielu dodatkowych sprzętów, chyba że zdecydujesz się na wyjątkowo długi blat roboczy, ale to już inna historia.

Miejsce do przechowywania ma znaczenie

Jak już wspominaliśmy kluczowe jest miejsce do przechowywania. Zatem poza blatem są to również szuflady. Nie rzadko biurko pod komputer wyposażone jest w dodatkową zamykaną półkę. Takie rozwiązanie jest dostępne w modelach klasycznych, retro oraz tych bardziej nowoczesnych. Miejsce do przechowywania może znajdować się również pod blatem. Klasyczny schowek jest bardzo funkcjonalny i sprawdza się zwłaszcza w przypadku osób zajmujących się wykonywaniem projektów nie tylko na ekranie laptopa ale również ręcznie. Zatem z tego rozwiązania skorzysta zarówno architekt, jak i geodeta rysujący mapy terenu, w którym dokonuje pomiarów. Schowki są bardzo lubiane również przez młodzież, zatem takie biurko pod komputer sprawdzi się także do pokoju młodzieżowego.

Regulowany blat dla Twojej wygody

minimalistyczne biurkoIstotne znaczenie może mieć również możliwa regulacja wysokości, a także kąta nachylenia blatu. Jeśli wybierzesz biurko, które montowane jest na metalowej ramie, gdzie istnieje możliwość regulacji poziomu montażu. Bardzo ciekawym wyborem jest biurko z regulowanym kątem nachylenia blatu. Takie biurko niewątpliwie nie sprawdzi się pod komputer, jednak doskonałe będzie do kreślenia projektów graficznych na papierze. Blat całkowicie składany na ścianę świetnie sprawdza się w kuchni, jednak w pokoju również robi duże wrażenie, tym bardziej że nie zajmuje dodatkowej przestrzeni użytkowej.

Biurko może być nie tylko biurkiem, czyli o funkcjonalności słów kilka

Warto podkreślić fakt, że biurko może być czymś więcej. Zatem jeśli chcesz mieć dodatkowe miejsce do wykonywania makijażu, to doskonałym wyborem będzie biurko-toaletka z charakterystycznym schowkiem pod blatem, a także szufladami, z których jedną można wykorzystać na akcesoria do pielęgnacji. Po otwarciu wieka może nam się ukazać również lustro, gdyż i takie biurka-toaletki są dostępne. Zatem otrzymujemy podwójną funkcjonalność w jednym meblu. Z kolei biurko w formie blatu, czyli składane na ścianę świetnie sprawdzi się w przestrzeni łączącej salon i kuchnię. Może być miejscem do pracy przed komputerem, a także tym, gdzie chętnie spożywa się posiłki. Oczywiście przy takim zastosowaniu trzeba uważać na sprzęt elektroniczny. Biurko w stylu retro może być również tradycyjnym sekretarzykiem, to przy nim damy miały w zwyczaju czytać listy i potem na nie odpisywać. Choć tradycja pisania listów została w dużej mierze zapomniana, to nie brakuje entuzjastów tego rodzaju kontaktu. Jeśli jesteś wśród nich i korespondujesz z ludźmi z całego świata w tradycyjny sposób, to możesz tę tradycję podkreślić poprzez ustawienie w gabinecie bądź też salonie tradycyjnego mebla. Czasem potrzebuje się dużej przestrzeni do pracy i wtedy sprawdzają się biurka modułowe. Te modele można spotkać w biurach i recepcjach i pozwalają zmieścić cały sprzęt biurowy. Jeśli w swoim gabinecie przyjmujesz klientów, to takie biurko z dostawką czy narożnikiem doskonale się sprawdzi i ułatwi przeprowadzenie transakcji czy podpisywanie umów.

Niewątpliwie biurko pod komputer może spełnić nasze oczekiwania. Warto wybierać te funkcjonalności z których na pewno będziemy korzystać. Biurko na kółkach łatwo przesunąć w inne miejsce. Oczywiście w takim przypadku trzeba pamiętać, by kółka posiadały stosowne blokady. To tradycyjnego biurka bez dodatkowego blatu czy szuflad warto dobrać kontenerek na kółkach, który zwiększy jego funkcjonalność. Wśród wielu ciekawych propozycji z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij