Czym są pożyczki konsolidacyjne Jak działają pożyczki konsolidacyjne

Czym są pożyczki konsolidacyjne? Jak działają pożyczki konsolidacyjne?

Dla kogo pożyczka konsolidacyjna okaże się dobrym rozwiązaniem i co warto o niej wiedzieć? Przedstawiamy kilka pożytecznych informacji na temat tego produktu finansowego. 

Pożyczka konsolidacyjna – jak działa?

Pożyczki konsolidacyjne szerzej opisuje dobrapozyczka24.pl, są to produkty przeznaczone na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Dzięki temu rozwiązaniu możesz połączyć kilka pożyczek w jedną, a tym samym zmniejszyć miesięczny koszt spłaty swoich zadłużeń i liczbę wierzycieli. Na dodatek będzie obowiązywał cię tylko jeden termin spłaty rat, jest to więc dobre rozwiązanie dla osób zapominalskich. Pożyczka konsolidacyjna pozwala na wygodniejszą spłatę zobowiązań, należy jednak pamiętać, że wydłuża ona okres kredytowania. 

Nie należy utożsamiać kredytu konsolidacyjnego z pożyczką konsolidacyjną. Jaka jest różnica między tymi produktami i jak działają pożyczki konsolidacyjne, wyjaśniamy poniżej.  

Kredyt konsolidacyjny a pożyczka konsolidacyjna

Oba produkty mogą być przeznaczone na spłatę innych zobowiązań, jednak kredyt konsolidacyjny udzielany jest tylko i wyłącznie przez banki, przez co trudniej go dostać. Ten produkt umożliwia połączenie w jeden kredyt pożyczek gotówkowych, kredytów samochodowych, gotówkowych, hipotecznych, a nawet tych na karcie kredytowej, jednak aby go dostać, należy posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Przed wydaniem decyzji kredytowej, bank sprawdzi również twoją historię w BIK, dlatego też nie każdy ma szansę na kredyt konsolidacyjny. 

Z kolei pożyczka konsolidacyjna to najczęściej produkt oferowany przez popularne firmy pozabankowe i udzielana jest na bardziej liberalnych zasadach niż kredyt. To w zasadzie jedyna różnica, ponieważ oba produkty działają bardzo podobnie. Pożyczka konsolidacyjna również umożliwia połączenie różnych zobowiązań finansowych w jedno, a także obniżenie comiesięcznej raty. Jest ona dedykowana osobom, które spłacają już kilka pożyczek i chcą uniknąć spirali zadłużenia, ale niestety nie mają szans na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego w banku. 

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej

Niekiedy pożyczkę konsolidacyjną można otrzymać nawet bez zdolności kredytowej, ponieważ firmy pozabankowe indywidulanie rozpatrują każdy wniosek. Musisz jednak pamiętać, że opóźnienia w spłatach wcześniejszych zobowiązań mogą wpłynąć na wysokość udzielonej pożyczki konsolidacyjnej, a także jej ostateczny koszt. Ponadto wśród ofert firm pozabankowych możesz nawet znaleźć pożyczki konsolidacyjne z komornikiem, jednak w tym przypadku często wymagana będzie hipoteka. Ponadto takie firmy pożyczkowe mogą wymagać od ciebie, abyś przedstawił potwierdzenie aktualnych zarobków, zwrócą również uwagę na rodzaj zatrudnienia i regularność dochodów. Jednak i tak cała procedura będzie mniej skomplikowana i szybsza niż w bankach. 

Pożyczka konsolidacyjna może pomóc w spłacie zadłużeń, jednak należy się nad nią dobrze zastanowić, ponieważ nie w każdym przypadku będzie korzystnym rozwiązaniem.   

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij