Czym charakteryzują się soczewki dla sportowców?

Dla każdego sportowca doskonały wzrok jest jednym z kluczowych elementów w drodze do uzyskania sportowych sukcesów, warto więc zadbać o oczy i chronić je, wybierając odpowiednie soczewki okularowe. HOYA, światowy lider nowoczesnych rozwiązań w optyce, rekomenduje sportowcom soczewki Sportive TrueForm. Czym się charakteryzują?

Wyjątkowe właściwości soczewek sportowych

Okulary dla sportowców muszą być przystosowane do wymagających, nierzadko ekstremalnych warunków zewnętrznych. Powinny być dobrze dopasowane, aby stanowić właściwą ochronę dla oczu sportowców. Soczewki HOYA Sportive TrueForm są przeznaczone do opraw sportowych o wysokiej krzywiźnie bazowej, a dzięki ich odpowiedniej kalkulacji zapewniają doskonałą ostrość wzroku i szerokie pola widzenia. Dlaczego to takie ważne? W sporcie wiele zdarzeń ma miejsce poza głównym polem widzenia. Bez wyraźnych detali trudno o podejmowanie błyskawicznych decyzji, zwłaszcza w ramach dynamicznych dyscyplin.

 

Ponadto soczewki okularowe HOYA Sportive TrueForm zostały wyprodukowane z wytrzymałych materiałów organicznych i skutecznie chronią oczy przed pyłem, wiatrem, owadami i małymi przedmiotami (np. kamienie, gałązki), które mogą nagle pojawić się w polu widzenia. Produkty te posiadają także zwiększoną odporność na zarysowania, dzięki zastosowaniu specjalnych, bardziej wytrzymałych powłok antyrefleksyjnych. Podnoszą  komfort widzenia podczas jazdy na rowerze czy w trakcie biegu wyczynowego. Zwiększają również bezpieczeństwo zarówno sportowca, jak i osób współuczestniczących.

Indywidualne zabarwienie i powłoki dla każdego sportowca

Większość dyscyplin sportowych jest uprawianych na świeżym powietrzu, co oznacza, że oczy są narażone na negatywne działanie słońca. Nadmierna ekspozycja na szkodliwe promieniowanie UV zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych chorób narządu wzroku, a także przyśpiesza proces starzenia się struktur oka. Aby zabezpieczyć oczy przed negatywnymi skutkami promieniowania UV warto wyposażyć soczewki okularowe w specjalną powłokę antyrefleksyjną HOYA UV Control. Zapewnia ona doskonałą ochronę przed UV zarówno od zewnętrznej jak i wewnętrznej powierzchni soczewek a także poprawia ich przejrzystość i podnosi kontrast widzenia.

 

Osobom, które lubią się wyróżniać, a jednocześnie chcą zadbać o swój wzrok, warto zaproponować barwione – przeciwsłoneczne soczewki okularowe. To nie tylko sposób na podkreślenie indywidualnego, dynamicznego stylu życia, ale także doskonała ochrona przed słońcem. Barwione soczewki HOYA redukują olśnienie promieniami słonecznymi oraz zwiększają kontrast widzenia (dotyczy zwłaszcza specjalnych barwień Special Sphere podnoszących kontrast widzenia).

Soczewki dopasowane do potrzeb sportowców

Rolą okularów jest nie tylko chronić oczy, ale przede wszystkim zapewnić im prawidłową korekcję i właściwą ostrość wzroku. Soczewki HOYA dostępne są w dwóch wariantach: Hoyalux Sportive TrueForm (konstrukcja progresywna) oraz Nulux Sportive TrueForm (konstrukcja jednoogniskowa). Dzięki temu każdy sportowiec może dobrać soczewki okularowe odpowiednio do swoich potrzeb i wady wzroku. Bez względu na wybraną konstrukcję, soczewki HOYA gwarantują komfort i doskonałą jakość widzenia.

Dla kogo powstały soczewki Sportive TrueForm?

Sportowcy, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, wymagają od sprzętu najwyższej jakości, bezkompromisowej wytrzymałości i komfortu użytkowania w każdej sytuacji. Dlatego okulary z soczewkami Sportive TrueForm będą doskonałym wyborem dla osób, które kochają sport bez względu na rodzaj dyscypliny, czy będą to biegi długodystansowe, wyczynowa jazda na rowerze czy wspinaczka górska itd. Ultranowoczesna konstrukcja soczewek HOYA sprawdzi się bez względu na okoliczności – zapewni maksymalną wygodę, komfortowe widzenie, bezpieczeństwo a także pełną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij