Czekoladki na wybredne męskie podniebienie

Czekoladki na wybredne męskie podniebienie

Jeśli jest coś, co zawsze sprawdza się jako prezent na Dzień Chłopaka, to niewątpliwie są to słodycze. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z rasowym łasuchem czy też okazjonalnym amatorem łakoci. Dlaczego warto postawić na czekoladę?

Kinowa rozkosz smaków

Jedzenie ma duży metaforyczny potencjał. Stąd wiele uwagi w filmach poświęca się scenom jego konsumpcji. Trudno się temu dziwić. To w jaki sposób jemy, z kim i co wiele o nas mówi. Stopniowanie napięcia, albo rozładowywanie atmosfery, złość kumulowana w przygotowywanej potrawie lub błogi stan malujący się na twarzy po zaspokojeniu apetytu. Gama odczuć towarzysząca spożywaniu posiłku jest tak szeroka jak szeroki jest wachlarz odczuć kilku osób widzących tę samą scenę filmową. Jedno jest pewne – jedzenie to jedna z największych przyjemności.

Prezent na Dzień Chłopaka

Czekolada wpisuje się w ekranową konwencję znakomicie, dzięki czemu jest motywem chętnie wykorzystywanym w kinematografii. Rozpieszcza nasze zmysły i wprowadza w ekstazę kubki smakowe. Niezależnie od tego czy jest to czekolada biała, mleczna, gorzka czy deserowa. Każda z nich, niczym gwiazda rocka, ma swoje rzesze wiernych fanów. Czym się różnią poszczególne rodzaje czekolady? Zawartością miazgi kakaowej. Gorzka czekolada ma jej zdecydowanie najwięcej (min. 70 procent). Czekolada z powodu swojej popularności – wszak trudno się jej oprzeć – jest zdecydowanym faworytem w rankingu prezentowych pewniaków. Tym bardziej, że pysznemu wnętrzu, towarzyszy najczęściej wymyślna oprawa. A gdy forma nie ustępuje treści, to znak, że wyjątkowy prezent na Dzień Chłopaka gotowy.

Czekolada niejedno ma imię

Pralinki, figurki, czekoladki, tabliczki – do wyboru mamy cały repertuar, który hojną (i finezyjną) ręką oferują nam cukiernicy. W mistrzowski sposób potrafią odwzorować przedmioty codziennego użytku, które nie tylko zachwycają dbałością o szczegóły, ale również doskonale smakują. Zatem wykorzystajmy święto męskiej części populacji, wybierając dla nich słodki upominek, który później bezkarnie będzie można zjeść nie bacząc na kalorie (w takie święta czekolada nie tuczy).

Jeśli zależy nam aby prezent był nie tylko smaczny, ale również przydatny, to inspirując się filmową estetyką, możemy wykorzystać płynną czekoladę do wykonania masażu. Obie strony powinny być zadowolone.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij