Gdzie kupić Bitcoin Lista kantorów kryptowalut

Gdzie kupić Bitcoin? Lista kantorów kryptowalut

Inwestowanie w Bitcoiny przez ostatnie lata stało się bardzo popularne, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę osób, które dzięki temu się wzbogaciły. Oczywiście dzisiaj sprawa nie jest taka prosta jak na początku tego fenomenu, co wcale nie zniechęca chętnych. Oto lista kantorów kryptowalut, wartych zainteresowania.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluta, Bitcoin, waluta wirtualna… każda z tych nazw właściwie oznacza to samo i odnosi się do systemu rozproszonej księgowości, której zadaniem jest przechowywania informacji na temat posiadanych umownych jednostek. Aby móc zacząć inwestować w ten sposób konieczne jest założenie własnego portfela, który bezpośrednio jest powiązany z całym systemem, ale kontrolę nad nim ma wyłącznie jego posiadacz.

Przez większość państw, Bitcoiny nie są uznawane za środek płatniczy, więc tworzenie rozbudowanego systemu jednostek jest legalne. Co istotne kryptowaluty to ogólna nazwa dla wielu później powstałych walut – Bitcoin był pierwszy, ale obecnie jest zich nacznie więcej, nawet tysiące.

Każdy może zacząć inwestować w bitcoiny, co umożliwiają licznie dostępne kantory. Działają one podobnie jak inne tego typu przedsięwzięcia, z tą różnicą, że posługują się jednostkami wirtualnymi. Można więc dokonać zakupu, wymiany bitcoina, a także sprawdzić aktualne notowania rynkowe. Kantory kryptowalut wymienia i opisuje kredytexpress.pl i warto przyjrzeć się bliżej kilku z tych najbardziej popularnych.

KantorBitcoin

To jeden z popularniejszych kantorów, w którym można dokonać zakupu i sprzedaży walut cyfrowych, nawet bez dokonywania rejestracji. Bitcoin to jednak niejedyna waluta, w którą da się zainwestować, ponieważ dostępne jest jeszcze kilka innych popularnych jednostek. Każda transakcja jest dodatkowo weryfikowana potwierdzeniem tożsamości. Dla lepszego zrozumienia działania walut cyfrowych można także zapoznać się z dostępnymi na stronie artykułami.

FlyingAtom

Jest to cała sieć kantorów kryptowalut, umożliwiająca kupno i sprzedaż różnych walut wirtualnych, zarówno za pomocą strony, czyli online, jak i z wykorzystaniem punktów stacjonarnych, tak zwanych bitomatach, czyli bankomatach Bitcoin. Jest to duża firma, z główną siedzibą w Warszawie, zajmująca się szeroko pojętym tematem finansów, oferując dodatkowo sprzedaż złota i srebra, usługi księgowe czy szkolenia z zakresu wiedzy o walutach cyfrowych.

BitCan

Jest to kolejny kantor kryptowalut działający online, udostępniając możliwość zakupu i sprzedaży Bitcoinów. Strona zapewnia bezpieczeństwo transakcji oraz stworzenie szyfrowanego portfela. Aby dokonywać transakcji, konieczne jest założenie konta, wybranie sposobu płatności oraz rzecz jasna kupno i sprzedaż walut cyfrowych. Krok po kroku wyjaśniono jak wszystko to zrobić, można też zapoznać się z aktualnymi kursami.

4Coins

To także jeden z popularniejszych kantorów, który na rynku walut cyfrowych działa już od dobrych kilku lat. Skupia się przede wszystkim na wymianie walut Bitcoin oraz Bitcoin cash. Zakup i sprzedaż są stosunkowo proste i opierają się na systemie szybkich przelewów. Tu także potrzebna jest rejestracja konta oraz założenie specjalnego, zabezpieczonego portfela.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij