Ból pleców podczas jazdy samochodem – jak go wyleczyć?

Długie podróże samochodem dla wielu osób oznaczają bardzo silny ból pleców. Wbrew pozorom bóle takie nie muszą wcale oznaczać poważnych chorób kręgosłupa. Często wystarczy niewiele wysiłku, aby pozbyć się problemu. Jak uniknąć bólu pleców pojawiającego się podczas jazdy samochodem? Czy potrzebna jest rehabilitacja?

Rehabilitacja – czy można jej uniknąć?

Ból pleców podczas jazdy samochodem najczęściej pojawia się ze względu na niewłaściwą pozycję ciała, którą przyjmuje kierowca. Kręgosłup powinien znajdować się w naturalnej pozycji, ze wsparciem w okolicach lędźwi. Głowa powinna opierać się o zagłówek. Natomiast kolana powinny być zgięte w kącie nieco większym niż kąt prosty. Odległość fotela od kierownicy powinna być taka, aby po wyciągnięciu do przodu wyprostowanych rąk na wysokości kierownicy znalazły się nadgarstki. Jeśli zadbasz o to wszystko, zmniejszysz ryzyko pojawienia się podczas jazdy bólu pleców. Niemniej jednak są też takie przypadki, w których niezbędna może być rehabilitacja.

Kiedy rehabilitacja jest niezbędna?

Mimo przyjęcia właściwej postawy, wciąż odczuwasz ból pleców w czasie jazdy? W takim razie niezbędna może być rehabilitacja. Warto zgłosić się do gabinetu rehabilitacyjnego, gdzie specjalista zdiagnozuje ewentualny problem. Następnie zaleci odpowiednie działania. Być może skończy się na regularnym rozciąganiu pleców. Ćwiczenia rozciągające pozwalają pozbyć się napięć, które często odpowiadają za bóle pleców. Pomocne mogą być też masaże. Jeśli jednak problem tkwi w nieprawidłowej postawie, niezbędna będzie rehabilitacja.

Na czym polega rehabilitacja kręgosłupa, mająca na celu uniknięcie dolegliwości bólowych podczas jazdy samochodowej? Oczywiście w dużej mierze zależy to od tego, z jakim konkretnie problemem mamy do czynienia. Najczęściej wprowadza się ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców i brzucha. Nie obejdzie się również bez wspomnianych już wcześniej ćwiczeń rozciągających. Warto podkreślić, że rehabilitację należy prowadzić pod okiem specjalisty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij