4 powody, dla których warto wybierać walizki średnie

Wybierając walizki na wyjazdy, kierujemy się przede wszystkim własnymi potrzebami z nimi związanymi. Bierzemy pod uwagę wygląd i praktyczność. Kiedy więc warto kupić średnią walizkę, zamiast dużej i jakie korzyści przynosi podróżowanie z takim bagażem?

Walizki średnie zmniejszają koszty podróży samolotem

Tanie podróżowanie samolotem otworzyło przed nami cały świat. Dziś podróż weekendowa do największych miast Europy jest łatwo dostępna w przystępnej cenie. Są jednak pewne warunki, które sprawiają, że lot może być naprawdę tani. Jednym z nich jest właśnie wielkość bagażu. Jeśli chcemy podróżować z dużą walizką, jej cena może być porównywalna z ceną naszego, promocyjnego biletu! I tu właśnie przydaje się średnia walizka. Co prawda, możemy podróżować także z bagażem podręcznym, ale walizki średnie są bardziej komfortowym rozwiązaniem. Generują dodatkowy koszt, jednak znacznie niższy niż w przypadku dużych walizek.

Idealne na kilkudniowe wyjazdy i city break

Rozmiar średniej walizki jest optymalny na niedługie wyjazdy. Takie walizki potrafią być naprawdę bardzo pojemne. Doskonale nadają się na krótkie city break czy w czasie podróży służbowych. Są poręczne i wygodne. Bez względu na to, czy wybierzemy miękką, czy twardą walizkę, zmieścimy w niej wszystko, co niezbędne w czasie kilkudniowej podróży.

Poręczne bez względu na sposób podróżowania

Walizki średnie ze względu na swój rozmiar nie stwarzają żadnych ograniczeń związanych z bagażem. Jak już wspomniano, są bardzo praktyczne na lotnisku, ale świetnie sprawdzają się także w czasie podróży samochodem – bez względu na wielkość bagażnika. Zmieszczą się niemal wszędzie. Są też wygodne, gdy podróżujemy pociągiem. Nawet drobna kobieta jest w stanie wrzucić taką walizkę na specjalne półki bagażowe w pociągu. Podobnie jest w czasie podróży autobusem, gdy walizka zajmuje stosunkowo niewiele miejsca.

W rozmiarze idealnym dla dzieci

Walizki średnie sprawdzają się także jako bagaż dla dzieci. Ich wielkość pozwala na zapakowanie niezbędnych dla nich bagaży, a jednocześnie umożliwia samodzielne ciągnięcie walizki. To ważne, by włączać dzieci do odpowiedzialności w czasie podróżowania i uczyć je samodzielności w podróży. Daje im to poczucie sprawczości i buduje pewność siebie. A rodzice? Mają z pewnością mniej bagażu, o który muszą się sami troszczyć.

Walizki średnie to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Zastępują walizki duże, często zbyt obszerne w czasie krótkich podróży. Są też pojemniejsze niż małe walizki podręczne. To mnóstwo zalet!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij