W co grać na PlayStation Jakie gry dla dzieci i młodzieży na PS4 warto wybrać

W co grać na PlayStation? Jakie gry dla dzieci i młodzieży na PS4 warto wybrać?

Spędzanie czasu grając na konsoli nie jest najlepszym sposobem, zwłaszcza w przypadku młodych osób. Z drugiej strony wszystko wykorzystywane z umiarem i w rozsądnej ilości nie powinno nam zaszkodzić, a być może przyniesie nawet jakieś korzyści. Młode pokolenie uważa za coś naturalnego dostęp do najnowszych technologii, a umiejętność korzystania z rożnego rodzaju urządzeń jest istotna i nie powinniśmy ograniczać dzieci w tym zakresie. Ważne, abyśmy umieli wybrać odpowiednie gry, dostosowane do wieku naszych dzieci.

W jakie gry na PlayStation warto grać?

Nie wszystkie gry komputerowe czy na PlayStation są przeładowane przemocą, przekleństwami i negatywnym przekazem. Cały czas powstają tytuły, które mogą pozytywnie wpływać na rozwój młodych osób, stawiając przed nimi różnego rodzaju wyzwania. Niektóre gry rozwijają umiejętność logicznego myślenia, kreatywność i pomysłowość. Poniżej przedstawimy kilka wartościowych pozycji, zachęcamy także do szukania ciekawych gier na własną rękę, ponadto propozycje gier na PlayStation podsuwa też blog toczytam.pl.

W co grać na PlayStation – propozycje

Minecraft

Ta stworzona przez Marcusa Perssona gra survivalowa jest chyba najgorętszym tytułem ostatnich lat. Polega ona na budowaniu i niszczeniu obiektów położonych w losowo wygenerowanym świecie. Grając w nią możemy atakować napotkane istoty, wytwarzać różnego rodzaju przedmioty i zbierać potrzebne surowce. Początkowo Minecraft był grą komputerową, dopiero później wydano wersję na konsole. Wirtualny świat tej gry jest niemal nieograniczony, dzięki czemu daje ogromną ilość możliwości. Trzeba przyznać, że pozycja ta jest niezwykle wciągająca i może pochłonąć także dorosłych.

LEGO Worlds

Które dziecko nie lubi bawić się klockami Lego? Zabawka ta świetnie się sprawdza w przypadku zarówno chłopców, jak i dziewczynek, do tego wykorzystywana jest przez nich latami, można wręcz powiedzieć, że zabawa tymi klockami nigdy się nie nudzi. Nic więc dziwnego, że ich producent postanowił iść dalej i stworzył grę, która pozwala przenieść się do wirtualnego świata po to, by eksplorować setki planet, tworzyć różnego rodzaju budynki, wykorzystywać napotkane postaci i zwierzęta. Nie da się ukryć, że twórcy LEGO Worlds częściowo inspirowali się światem Minecrafta.

Little Big Planet 3

Trzecia odsłona gry Little Big Planet składa się z dwóch segmentów, gdzie pierwszy stanowi część zręcznościową, a drugi kreacyjną. Trzeba przyznać, że poziom części zręcznościowej jest dość wymagający, ale dzięki możliwości grania w kilka osób jednocześnie (nawet 4 graczy), stanowi świetną rozrywkę dla całej rodziny. Część twórcza pozwala natomiast wykorzystać rzeczy znalezione podczas gry zręcznościowej, takie jak naklejki czy postaci do budowy własnego świata. Ogromną zaletą tej pozycji jest jej edukacyjna strona, gdyż grę tę można potraktować jako wstęp do programowania obiektowego.

Rayman Legends

Ta platformówka zachwyca warstwą wizualną, do tego jest wciągająca i wymaga sporej zręczności. Grając w nią mamy za zadanie uratować kolorową krainę przed koszmarami. Ta bajkowa propozycja nie jest nowa, powstało już kilka jej odsłon, jednak niezmiennie budzą one zachwyt.

Ratchet&Clank

Ta gra doczekała się nawet swojej filmowej wersji. Jest to propozycja zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci. Grając można podziwiać piękną warstwę graficzną, a do tego dać się porwać wciągającej historii. Ten tytuł na bez wątpienia zapewni dzieciom dużą dawkę rozrywki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij