tatuaż miłość

Tatuaże zamiast klasycznych obrączek – czy to dobry wybór?

Choć statystyki jasno pokazują, że w Polsce rośnie liczba rozwodów, to nadal większość par wierzy w „wieczną” miłość i decyduje się na zalegalizowanie związku. Ślub kojarzy się z obrączkami, ale ich koszt bywa stosunkowo wysoki, choć jak wiadomo na tym się nie oszczędza. Zaraz po ceremonii owe pierścionki miłości lądują na dnie szuflady, bo nie wszyscy lubią nosić złoto, a ponadto niektórym pierścionki przeszkadzają w pracy. A gdyby je tak zastąpić czymś innym i wykonać sobie małżeńskie tatuaże?

Symboliczny tatuaż na znak miłości

tatuaż obrączkaCoraz więcej osób ma tatuaże, wszak to niewątpliwie ozdoba ciała. Oczywiście pod warunkiem, że jest wykonana w profesjonalny studiu tatuażu. W innym wypadku lepiej nie decydować się na nie. Skoro tatuaże są w modzie i niejednokrotnie mają wartość symboliczną to może zamiast klasycznej obrączki lepiej wykonać tatuaż. Bądźmy szczerzy to oryginalny pomysł, a oryginalność przecież jest w modzie. No, ale jak to z modą bywa – często przemija. Choć niewątpliwie tatuaże obrączki zyskują ciągle nowych zwolenników Warto tutaj przeanalizować zalety. Otóż poza tym, że jest to oryginalne, to na pewno i wygodniejsze od obrączek i co ważne nie przeszkadza on w pracy. Tutaj można również zauważyć, że w przeciwieństwie do obrączek nie można ich zgubić. Nie trzeba też obawiać się uszkodzenia ciała, co może mieć miejsce w przypadku noszenia obrączki. Koszt takich tatuaży wykonywanych w salonie tatuażu jest nadal zdecydowanie niższy, niż masywnych grubych obrączek, wszak cienkich nie wypada kupować, bo co powie ciocia…Brzmi znajomo?

Co wybrać jako ślubny tatuaż?

Tatuaże obrączki mogą mieć różny wymiar. Możesz zdecydować się na wytatuowanie daty ślubu, poznania, czy zaręczyn, ale również znak nieśmiertelności i inicjał ukochanego, czy ukochanej. Może być to również symbol, coś co jest wam bliskie sercu. Możesz również zdecydować się na kształt, który przywodzi na myśl obrączkę, bądź też geometryczną formę, która stanowi impresję na punkcie pierścionka. Tak naprawdę jedynym ograniczenie jest tutaj wasza wyobraźnia, ale i pamiętajcie o umiarze.

Znak związku nieformalnego

tatuaż zaręczynyChoć podobno Polacy nadal wierzą w miłość na całe życie to już niekoniecznie wszyscy chcą ją formalizować. Często można usłyszeć zdanie, że „papierek nie jest do niczego potrzebny”. Tej tezy są zarówno zwolennicy, ale i przeciwnicy, choć pewnie każdy ma swoje racje. Ludzie żyjący w związkach partnerskich mogą zdecydować się na uczczenie swojej miłości tatuażem w formie obrączki. „Papierka” nie ma, ale jest deklaracja wiecznej i dozgonnej miłości. Takie tatuaże to także świetny pomysł dla związków jednopłciowych, którym prawo zabrania formalizacji związków. Tak naprawdę tatuaże to także bardzo romantyczny gest, wystarczy tylko na nie spojrzeć i już przypomina ci się ukochana osoba.

Ale jest jedno ale…

Choć nie należy zakładać, że miłość się skończy to niestety w wielu przypadkach tak bywa. Ludzie zwyczajnie się odkochują, ale również problemy w związku mogą doprowadzić do rozstania. Wtedy też pozostaniesz ze znakiem Waszej już niewiecznej miłości na palcu. Cóż jeżeli miałbyś obrączkę, to problemu by nie było. Wystarczy tylko ją ściągnąć i po kłopocie, a tatuaż to rzecz stała. Wtedy możesz oczywiście wybrać się do studia tatuażu i poprosić o zmianę kształtu, czy wzoru, gdzie tatuażysta artysta na pewno sobie poradzi. Możesz także zdecydować się na jego usunięcie. Pozostaje jeszcze trzecia opcja, choć szczerze „powiedziawszy” najgorsza z nich wszystkich. Otóż zawsze możesz zakleić tatuaż plastrem, ale ileż można go nosić?

Tatuaże zamiast obrączek to świetny pomysł dla par, które wierzą w wieczną miłość. Taki symbol to także dobra propozycja dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą zawrzeć formalnego związku. Oczywiście należy wybrać odpowiedni wzór, jednak minimalizm jest tutaj jak najbardziej wskazany. Na samym końcu należy udać się wspólnie do salonu tatuażu i wytrzymać ten chwilowy ból podczas tatuowania. Taki tatuaż to symbol na całe życie, zatem jeżeli wierzysz, że twój partner to ten jedyny i on wierzy w to samo, to naprawdę świetny pomysł.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij