Srebrna lub złota bransoletka charms i jej fenomen – (nie)zwykła ozdoba, forma kolekcji czy rodzaj osobistego manifestu?

Bransoletka charms, od dawna dostępna również w sklepach internetowych, jest niewątpliwie ozdobą niezwykłą, niezależnie od tego, czy myślisz o niej dla siebie czy chcesz obdarować nią bliską Ci osobę. Daje Ci bowiem niezliczone ilości dopasowania – do siebie, do aktualnego humoru, zainteresowań, kreacji, pod daną okazję czy pod osobę obdarowywaną. Wystarczy jedynie uwolnić wodze fantazji. A gdy zamarzy Ci się metamorfoza, możesz zawsze zamówić nowe charmsy. Kobiety pokochały tę biżuterię natychmiast, a jej popularność wcale nie maleje. Na czym polega jej fenomen? Sprawdźmy!

Złota lub srebrna bransoletka charms lub naszyjnik z charmsami – wyjątkowa biżuteria na każdą okazję? W czym tkwi sekret zawieszek charms?

Nie ulega wątpliwości, że na tle rozmaitych wyrobów jubilerskich bransoletka charms jest ozdobą niezwykłą. Ta wyjątkowość ma 2 przyczyny. Pierwsza to taka, że jest to biżuteria wysokiej jakości – sama bransoletka srebrna lub złota, ale i zawieszki, które mogą być zdobione kryształkami, cyrkoniami, są nie tylko wykonane z wysokiej jakości kruszców, ale również z niezwykłą precyzją. Poszczególne koraliki są zazwyczaj majstersztykiem jubilerskiego rzemiosła. Wykonane ze srebra lub złota bransoletki przystrojone bogato zdobionymi charmsami mogą mieć bardzo ozdobny, strojny charakter. W zależności od preferencji, może być doskonałym prezentem dla bliskiej osoby. Ale, co w żaden sposób nie odejmie jej piękna, nawet srebrna bransoletka w wydaniu minimalistycznym, stonowanym – z niewielką ilością zawieszek bądź z zawieszkami w określonym stylu może być też niezwykle subtelnym, ale nadal wyjątkowym, dodatkiem do stylizacji. Druga przyczyna wyjątkowości tej biżuterii tkwi właśnie w możliwości dopasowywania zawieszek według swoich potrzeb – zgodnie z własnym zmysłem estetycznym czy pod daną okazję. Nie musisz więc do każdej kreacji kupować nowej biżuterii. Modułowa budowa bransoletki charms pozwala na jej niezliczone wariacje, które będą idealnie korespondować z kreacją, okazją czy pozostałą biżuterią, którą chcesz założyć w danej sytuacji.

Bransoletka charms – z pasji do kolekcjonowania

Już samo kolekcjonerstwo jest jedną z najpopularniejszych pasji, a co dopiero mówić o kolekcjonowaniu pięknej biżuterii. Nie powinno Cię więc wcale dziwić, że kolekcjonować można również zawieszki do bransoletek, tym bardziej, jeśli są to wykonane z ogromną precyzją, drogocenne, prawdziwe jubilerskie perełki. A gdyby tak mieć wszystkie zawieszki charms i móc stworzyć spersonalizowaną bransoletkę czy naszyjnik dosłownie na każdą okazję… Mmm, to z pewnością marzenie wielu kobiet! Nie zapominaj, że taka kolekcja, zwłaszcza gdy zawiera edycje tematyczne i limitowane, może z czasem osiągnąć ogromną wartość, możesz więc potraktować to jako inwestycję w nieśmiertelne najcenniejsze kruszce, które dodatkowo stanowią piękną ozdobę na co dzień czy z okazji różnych uroczystości.

Pokaż mi swoje charmsy, a powiem Ci, kim jesteś! Dlaczego biżuteria charms to doskonały pomysł na prezent?

Biżuteria z charmsami nie tylko pozwala Ci wyrazić swoją osobowość. Jak wiesz, kobieta zmienną jest, więc za każdą taką „osobowością” może stać zupełnie inny wariant bransoletki. Najpopularniejsze na świecie motywy charmsów to:

  • symbole duchowe i religijne – wybierane jako manifest wiary, ale również dające „ochronę” czy mające przynieść błogosławieństwo; popularne są tradycyjne symbole chrześcijańskie (krzyżyk, gołąb, święte serce), ale również te odnoszące się do innych religii – hinduizmu, judaizmu czy islamu;
  • symbole astrologiczne – inspirowane 12 znakami zodiaku czy związanymi z nimi kamieniami;
  • motywy nawiązujące do zainteresowań – począwszy od motywów związanych z dyscyplinami sportowymi poprzez instrumenty muzyczne, a nawet narzędzia;
  • symbole geograficzne – małe wieżyczki Eiffel’a czy Big Ben’y mogą być piękną pamiątką z podróży;
  • symbole przyrodnicze – odzwierciedlające różne gatunki zwierząt lub roślin.

Nie tylko bransoletka z charmsami może stanowić prezent. Sam charms może być świetnym upominkiem. Może symbolizować uczucie lub rozpoczęcie nowego etapu w życiu czy po prostu hobby. Może symbolizować coś ważnego dla osoby obdarowywanej np. miłość do zwierząt, danego miasta, stanowić rodzaj pocieszenia czy błogosławieństwa. Z kolei sama bransoletka na charmsy może być bardzo symbolicznym prezentem np. od rodziców na 18-tkę córki, mówiącym „jest, jak Twoje życie, czystą księgą, zapełnij ją tym, co przyniesie Ci szczęście”. Łańcuszek do charmsów można potraktować podobnie, a po jakimś czasie może powstać z niego wyjątkowy naszyjnik.

Artykuł partnera

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij