Sposoby na radzenie sobie z niesfornymi włosami – z nami unikniesz bad hair day

Sposoby na radzenie sobie z niesfornymi włosami – z nami unikniesz bad hair day

Każdemu nie raz przydarzył się bad hair day. Kiedy nie wiem jakbyś się nie starał, a i tak nie możesz ułożyć swoich włosów, robi się nerwowo. Gdy się elektryzują albo nadmiernie przetłuszczają czy nie chcą się układać w danym kierunku są na to odpowiednie rady, wystarczy sięgnąć po odpowiednie kosmetyki i nie popełniać błędów pielęgnacyjnych. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Myj włosy regularnie i nie susz bardzo mokrych włosów z głową w dół na pełnej mocy suszarki

Kiedy Twoje włosy mają bad hair day trudno im pomóc, ale można. W takim przypadku czasem trzeba umyć włosy dwukrotnie szamponem oczyszczająco-chelatującym. Dzięki temu pozbywasz się nadmiaru sebum, zanieczyszczeń, a jednocześnie przygotowujesz włosy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Po takim szamponie włosy są mniej płaskie i lepiej się układają. Jeżeli Twoje włosy dobrze reagują na maskę, to zastosuj ją i pozostaw na głowie przez ok. 30 minut, a następnie spłucz. Odsącz nadmiar wilgoci z włosów i przystąp do suszenia. Susz chłodnym nawiewem albo nie najmocniejszym i zachowuj odpowiednią odległość podczas tej czynności. Staraj się nie suszyć włosów przez cały czas z głową w dół. Podniesiesz je wprawdzie u nasady, ale totalnie nie będą się układać.

Wybierz tonik do układania włosów, który wzmocni i nawilży pasma

Nie przejmuj się jeśli włosy nabrały objętości i świeżości, jednak fryzura nadal ma bad hair day. Po prostu sięgnij po tonik do układania włosów i przystąp do układania według uznania. Możesz zarówno podnieść je do góry, jak i zaczesać na gładko. Do układania potrzebny jest Ci kosmetyk o odpowiednim chwycie i tutaj sprawdza się pomada do włosów. Najlepiej wybrać tę wodną, która nie obciąża mocno włosów. Prestyler do włosów aplikuje się w formie sprayu, a w dalszej kolejności nakłada produkty pielęgnacyjne. Lakier nie jest polecany, bo zbyt mocno obciąża włosy, za to można wybrać inny kosmetyk.

radzenie sobie z niesfornymi włosami

Jeżeli nie myjesz danego dnia włosów, wybierz puder do stylizacji włosów

Gdy Twoje włosy mają zły dzień, to sięgnij po puder do układania włosów. Może zastąpić Ci szampon wtedy, gdy nie masz czasu ich umyć, co z pewnością da dużo lepszy efekt. W końcu spiesząc się bardzo często popełnia się proste błędy. Należy do nich nakładanie zbyt dużej ilości szamponu, a następnie niedokładne spłukiwanie. Wtedy często włosy wyglądają jeszcze gorzej niż przed umyciem. To samo zresztą tyczy się odżywek do spłukiwana stosowanych w nadmiarze. Znacznie lepiej wybrać puder do stylizacji włosów, który ich nie obciąży, podniesie je u nasady, a jednocześnie nada im określony kształt. Taki produkt stosuj jednak z umiarem, aby nie przesuszyć włosów i nie doprowadzić do nadmiernego wydzielania sebum. W przypadku problematycznych włosów trzeba myśleć o wielu czynnikach, aby zapobiec bad hair day. Jeśli Twoje włosy mimo stosowania odżywki są sztywne po myciu, to być może masz twardą wodę i trzeba założyć filtr. Wtedy poprawi się nie tylko woda, ale i kondycja Twoich włosów.

Gdy Twoje włosy się elektryzują po zdjęciu czapki, zastosuj prosty trik

Problemem przy bad hair day mogą być nadmiernie elektryzujące się włosy. Rozwiązań takiej sytuacji jest kilka. Po pierwsze warto zaopatrzyć się w suszarkę z systemem jonizacji. Dzięki temu będzie wydzielać jony ujemne, które będą neutralizować szkodliwe jony dodatnie. Ale jest jeszcze inny sposób. Mianowicie można po prostu spryskać wnętrze czapki lakierem. W ten sposób można ograniczyć elektryzowanie się po zdjęciu nakrycia głowy. To samo dotyczy także innych nakryć głowy, takich jak kapelusze, berety czy kaszkiety.

Zafunduj swoim włosom raz w tygodniu maseczkę odżywczą, którą możesz przygotować w domu samodzielnie. Składniki znajdziesz w swojej kuchni i przygotowanie nie zajmie Ci wiele czasu. Możesz sięgnąć po 2 łyżki oleju kokosowego, łyżkę miodu, a także 2 krople olejku eterycznego. Właściwa pielęgnacja z czasem pozwoli ujarzmić Twoje włosy, jednak nie możesz powtarzać starych błędów i nawyków, a także musisz dbać o jakość kosmetyków i wody. Bad hair day nie musi być Twoją domeną. Zawsze też możesz postawić na krótki buzz cut, którego nie trzeba układać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij