siatka na balkon dla kota - dlaczego jest niezbędna

Siatka na balkon dla kota – dlaczego jest niezbędna?

Posiadanie kota to duża odpowiedzialność, dlatego zabezpieczenie okna i balkonu jest niezwykle ważne, aby zapewnić swojemu pupilowi bezpieczeństwo. W takiej sytuacji idealnie sprawdza się siatka na balkon dla kota. Czym się ona charakteryzuje?

Kot to ciekawskie zwierzę, dlatego pozostawienie otwartego okna lub drzwi balkonowych może zachęcić go do sprawdzenia, co się dzieje na zewnątrz. Niestety, może to skutkować upadkiem z dużej wysokości, co w konsekwencji jest zagrożeniem dla zdrowia i życia kota. Aby zapewnić kotu bezpieczeństwo, a jednocześnie dać mu możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, warto rozważyć montaż siatki na balkonie. Zapewnia ona dobrą widoczność, dzięki czemu kot może obserwować, co się dzieje na zewnątrz, jednak nie istnieje ryzyko, że spadnie z balkonu, ponieważ nie będzie w stanie przedostać się przez oczka siatki. Czym charakteryzuje się siatka balkonowa dla kotów?

Siatka na balkon dla kota – czym się wyróżnia?

Choć powiedzenie, że kot zawsze spada na cztery łapy, jest bardzo popularne, nie jest do końca zgodne z prawdą. Kot co prawda często spada z dużej wysokości na łapy, nie oznacza to jednak, że nie grożą mu żadne konsekwencje zdrowotne. Upadek z dużej wysokości może bowiem skończyć się złamaniem kończyn i uszkodzeniem narządów wewnętrznych. Należy więc zabezpieczyć balkon tak, aby pupil nie mógł wydostać się na zewnątrz. Czy to oznacza, że przez cały dzień musi on siedzieć w czterech ścianach? Niekoniecznie. Siatka na balkon to świetne rozwiązanie, które pozwala kotu obserwować, co się dzieje na zewnątrz, a jednocześnie zapewnia mu całkowite bezpieczeństwo. Montaż siatki balkonowej warto więc rozważyć w każdym domu, w którym mieszka kot. 

Siatki balkonowe dla zwierząt są wykonane z wysokiej jakości materiałów montażowych. Siatka ochronna z polietylenu jest odporna na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu można ją użytkować przez cały rok, nawet zimą. Kot będzie więc mógł zawsze wychodzić na balkon. Siatki ochronne mają różną wielkość oczek. W przypadku siatek dla kota najlepiej sprawdza się splot o grubości 1,5 mm. Siatka  balkonowa dobierana jest do konkretnego balkonu, dzięki czemu zawsze mamy pewność, że zostanie stabilnie zamontowana i zapewni naszemu pupilowi całkowite bezpieczeństwo. Siatkę ochronną dla kota można zamontować nie tylko na balkonie, ale też na oknie i tarasie, dzięki czemu zapewnimy kotu bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Poza siatkami balkonowymi warto też zwrócić uwagę na kolce, których zamontowanie uniemożliwia ptakom siadanie na parapecie.

Siatka dla kota – najlepsze zabezpieczenie balkonu

Koty są ciekawe świata i niestraszne im przygody, dlatego niezabezpieczony balkon czy okno z pewnością skłoni je do sprawdzenia, co kryje się na zewnątrz. Choć koty są zwinne, wspinanie się po balustradzie może skończyć się upadkiem, szczególnie wtedy, gdy kot się czegoś przestraszy lub będzie chciał pobiec za jakimś ptakiem. Siatka na balkon dla kota jest więc niezbędna, by zapewnić pupilowi całkowite bezpieczeństwo. Jest ona dużo lepszym pomysłem niż niewypuszczanie kota na balkon i ciągłe zamykanie okien. Te rozwiązania uniemożliwiają kotu obserwowanie tego, co się dzieje na zewnątrz i przebywanie na świeżym powietrzu. Z kolei siatka balkonowa pozwala mu obserwować świat, a latem wygrzewać się na słońcu. Mamy też pewność, że kot nie wypadnie z balkonu, nawet wtedy, gdy pozostawimy go bez opieki. Siatka na balkon jest więc niezbędna w każdym domu, w którym mieszka kot.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij