Różne rodzaje kosmetyków do makijażu oczu. Niektórych pewnie nie znasz

Malowanie oczu jest najważniejszym elementem codziennego makijażu. Na nic dobrze dobrany podkład i błyszczyk do ust, jeśli oczy będą źle podkreślone. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom można im dodać wyrazistości i głębi spojrzenia. Czym malować oczy? Sprawdź, czy znasz wszystkie kosmetyki z poniższej listy.

Cienie do powiek

Klasyczne pudrowe cienie do powiek zna każdy. Jednak klasyka to już przeszłość. Teraz wybór jest znacznie większy. Cienie do powiek mogą mieć różne formuły, począwszy od klasycznych prasowanych, poprzez sypkie, kremowe, a nawet płynne. Te ostatnie nadają się na bazy pod inne cienie, ale mogą być też stosowane jako samodzielny kosmetyk.

Także w ich wyglądzie można przebierać jak w przysłowiowych ulęgałkach. Matowe, satynowe, błyszczące, metaliczne? Wszystkie są dostępne w sklepach.

Cienie do powiek służą do wizualnego powiększenia oka i nadania spojrzeniu głębi. Można ich używać do makijażu dziennego, naturalnego albo wieczorowego – z pazurem.

Bazy pod cienie

Zadaniem baz pod cienie jest zwiększenie trwałości makijażu i zapobieganie kruszeniu oraz rolowaniu cieniu w kącikach oczu, co robi bardzo złe wrażenie. Bazę nakłada się na powiekę przed nałożeniem makijażu. Występują w postaci kremowej lub żelowej.

Eyelinery

Eyeliner jest kosmetykiem, który przeszedł długą drogę. To już nie tylko tradycyjny pisak do rysowania kresek na górnej i dolnej powiece. Nowoczesne eyelinery mogą mieć formę płynną lub żelową. Nadal można kupić eyeliner w kredce (np. wykręcanej) lub pisaku. Wybór powinien być podyktowany rodzajem makijażu i wybraną techniką nakładania.

Eyeliner służy do podkreślenia konturu oka, rysowania bardzo modnych obecnie kresek, a także do tworzenia oryginalnych i odważnych stylizacji.

Kredki do oczu

Tradycyjne kredki do oczu trzeba było temperować. Dziś ich miejsce coraz częściej zajmują kredki automatyczne lub żelowe.

Kredki do oczu to nie to samo, co eyelinery. Eyelinery są wyraźne, rysują twarde kreski. Kredka natomiast jest miękka, świetnie nadaje się do podkreślenia górnej i dolnej powieki, można nią roboczo zastąpić cienie do powiek. Są dostępne w wielu kolorach.

Tusze do rzęs

Tusze do rzęs to prawdziwa kopalnia możliwości, jeśli chodzi o podkreślenie oczu i dodanie im wyrazistości.

Dobry tusz do rzęs powinien być wodoodporny, to nie pozostawia wątpliwości. Jeśli natomiast chodzi o całą resztę, to wybór jest ogromny. Mamy więc tusze wydłużające, podkręcające, pogrubiające lub wielofunkcyjne, które mogą jednocześnie pogrubiać i wydłużać lub podkręcać.

Zadaniem tuszu jest nadanie rzęsom objętości i podkreślenie długości rzęs. Zwykle robi się to czarnym tuszem, ale można sięgnąć po inny, np. granatowy, grafitowy lub brązowy.

Korektory do brwi

Umiejętne podkreślenie brwi jest bardzo ważne przy malowaniu oczu. Oba łuki brwiowe powinny być równe i mieć ten sam stopień wypełnienia. Pomocne w tym będą kredki, pudry, pomady i żele do brwi.

Żel służy przede wszystkim układaniu brwi, pomadą można je przyciemnić, odpowiedniego koloru nada mu też kredka.

Przed wyborem kosmetyków do makijażu oczu warto określić swoje potrzeby. Inaczej bowiem robi się makijaż naturalny, inaczej wieczorowy i inne kosmetyki będą do niego potrzebne. Warto każdorazowo sprawdzić skład i upewnić się, że nie ma w nim składników uczulających. Dotyczy to zwłaszcza osób z alergiami skórnymi. Najlepszym wyborem będą kosmetyki testowane dermatologicznie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij