Regulacja brwi przed makijażem permanentnym – jakie akcesoria musisz mieć jako linergistka?

Piękny wygląd wiąże się ze zwiększonym poczuciem własnej wartości i motywacją do życia. Jako linergistka masz więc możliwość poprawić dzień swoim klientkom, wykonując staranne makijaże permanentne. Na proces mikropigmentacji składa się wiele ważnych kroków np. dobór odpowiednich pigmentów. Oprócz tego kluczowe jest też odpowiednie przygotowanie danej części twarzy na długo przed zabiegiem. W tym artykule przybliżymy Ci tajniki regulacji brwi do makijażu permanentnego i wskażemy, jakie akcesoria musisz posiadać jako linergistka!

Regulacja brwi przed makijażem permanentnym — dlaczego i kiedy ją wykonać?

Regulacja brwi to inaczej pozbycie się z nich niechcianych włosków, tak aby osiągnąć pożądany kształt. W celu uzyskania profesjonalnego efektu korzystamy z takich narzędzi jak: nożyczki do przycinania brwi, nożyk do brwi i trymer do brwi. Proces regulacji jest ważny, ponieważ sama mikropigmentacja nie da zadowalającego efektu, jeśli nie przygotujemy odpowiednio kanwy, na której wykonamy makijaż, czyli w tym wypadku brwi. Przykładowo pojedyncze włoski rosnące nieregularnie wokół łuku brwiowego zaburzą kształt brwi, który zbudujemy pigmentem. 

Kiedy wyregulować brwi przed makijażem permanentnym?

Czas regulacji jest bardzo ważny. Nie możemy wykonać tego zabiegu zaraz przed czy nawet kilka dni przed wykonaniem makijażu permanentnego. Taki sposób przygotowania brwi wymaga, abyśmy wykonali go 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem tatuażu brwi. Daje to możliwość zaobserwowania naturalnego ich kształtu podczas wykonywania makijażu, co jest często wskazówką podczas umieszczania pigmentu na skórze, jeśli klientka chce osiągnąć świeży i naturalny efekt. O regulacji należy także pamiętać przez kolejne miesiące i lata, kiedy makijaż permanentny będzie utrzymywał się na skórze. 

Akcesoria do regulacji brwi, które musisz posiadać jako linergistka

Jako linergistka musisz proponować klientkom najwyższej jakości zabiegi, które będą konkurować z tymi, które możemy wykonać w domu na osobności. Dlatego do regulacji brwi nie wystarczy stara dobra pęseta, a profesjonalny zestaw. Teraz przejdziemy do opisania każdego z tych narzędzi: 

Nożyczki do przycinania brwi

Dzięki nożyczkom do przycinania brwi możemy wykonać podstawowy krok ich modelowania, czyli nadanie im odpowiedniej długości. Najlepiej zdecydować się na nożyczki z wysokiej jakości materiału, np. ze stali oraz na takie, które możemy poddać obowiązkowej sterylizacji przed i po zabiegu. 

Trymer do brwi

Trymer do brwi to niewielkie urządzenie elektryczne lub manualne przypominające maszynkę do golenia, dzięki któremu można z łatwością skrócić duże partie nawet małych włosków, zachowując wyrównaną długość. 

Nożyk do brwi

Nożyk do brwi jest narzędziem, które charakteryzuje się najwyższą precyzją, ponieważ możemy dzięki niemu usuwać nawet pojedyncze włoski z okolicy brwi. Wykorzystywany umiejętnie nie stwarza ryzyka zacięcia i nie powoduje bólu i dyskomfortu, z którym związane jest używanie pęsety.

Podsumowanie

Jako profesjonalna linergistka musisz mieć na uwadze, że dobrze wykonana mikropigmentacja brwi to tylko połowa sukcesu. Aby osiągnąć piękny naturalny efekt, należy przygotować najpierw brwi poprzez ich regulację, do czego wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia, czyli nożyk do brwi, trymer do brwi i nożyczki do brwi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij