Przedszkole Montessori – dlaczego warto?

Przedszkole Montessori, czyli wszechstronny rozwój

Głównym założeniem metody Montessori jest kompleksowy rozwój dziecka. Oznacza to, że przedszkole Montessori jest nie tylko miejscem nauki konkretnej wiedzy podręcznikowej. W metodzie tej kładzie się również duży nacisk między innymi na rozwój emocjonalny, poznawczy i fizyczny. Dziecko rozwija się we wszystkich obszarach, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Zwłaszcza w okresie przedszkolnym, gdy umiejętności dzieci są jeszcze niskie, wszechstronny rozwój jest bardzo ważny. Dzięki niemu w przyszłości, gdy dziecko nieco dorośnie, będzie mogło swobodnie wybierać, w którą stronę chce się dalej rozwijać.

Wychowawca jako przewodnik

Istotną kwestią jest wolność dziecka, którą w wychowaniu metodą Montessori ma on zapewnioną. To maluch decyduje, w jakim kierunku chce się rozwijać. Wychowawca pełni rolę przewodnika, który wskazuje mu możliwości i wspiera w razie potrzeby. Jednak wybór zawsze należy do dziecka. Dzięki temu maluch zajmuje się czynnościami, które dają mu realną przyjemność.

Ważne jest, aby nie hamować dziecka, nie zmieniać kierunków, w których podażą. Przedszkole Montessori jest miejscem, w którym dziecko nie jest do niczego zmuszane. Wychowawca pozwala mu robić to, na co dziecko ma ochotę, jednocześnie dając mu wiele możliwości do wyboru.

Praktyczne umiejętności

W przedszkolu Montessori dziecko uczy się również wykonywania codziennych czynności. Dzięki temu nabywa konkretnych umiejętności, ale też zaznajamia się z obowiązkami. Wszystko to odbywa się w atmosferze zabawy, dzięki czemu w przyszłości codzienne obowiązki nie są kojarzone negatywnie. Nie ma wątpliwości, że dzięki powyższym argumentom, a także kilku innym, na których omówienie zabrakło miejsca w tym tekście, przedszkole Montessori to dobry wybór.

Zapraszamy: przedszkole montessori Poznań

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij