Projektowanie produktu

Projektowanie produktu oraz projektowanie komunikacji wizualnej – poznaj specjalności na kierunku wzornictwo

Masz zdolności plastyczne i wyobraźnię przestrzenną? Lubisz tworzyć niecodzienne projekty? Chciałbyś zajmować się małą architekturą użytkową? Jeśli tak, z pewnością spodobają Ci się studia na kierunku wzornictwo.

Jak wygląda nauka?

Kierunek ten można znaleźć m.in. na cieszącej się renomą i popularnością Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Są to studia I stopnia, odbywające się zarówno w trybie stacjonarnym, jak i weekendowym. Dużą zaletą jest również możliwość wyboru języka wykładowego – oprócz polskiego, można zdecydować się także na angielski, co z pewnością ucieszy studentów zza granicy. Absolwenci uzyskują tytuł licencjata lub inżyniera. Po ukończeniu pierwszego roku decydują o wyborze specjalizacji. WSEiZ proponuje projektowanie produktu oraz projektowanie komunikacji wizualnej.
W toku nauki studenci poznają zagadnienia dotyczące m.in. pracy nad różnorodnymi projektami, takimi jak chociażby: projektowanie mebli, przedmiotów codziennego użytku czy opakowań, grafiki użytkowej oraz wizualizacji marki. Pod okiem najlepszych wykładowców zdobywać będą zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę.

Którą specjalizację wybrać?

Na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania studenci wzornictwa mogą kształcić się na dwóch specjalnościach.
Projektowanie produktu to propozycja dla osób, które chcą nauczyć się świadomego odpowiadania na potrzeby rynku, designu oraz projektowania różnorodnych przedmiotów użytkowych. Poznają także tajniki kierowania procesem inwestycyjnym oraz renowacji i konserwacji zabytków. Po ukończeniu studiów mogą szukać zatrudnienia w firmach designerskich czy przedsiębiorstwach produkcyjnych. Wielu z nich postanawia również założyć własne pracownie.
Projektowanie komunikacji wizualnej jest natomiast wybierane przez studentów chcących w przyszłości zajmować się kształtowaniem wizerunku marki oraz przekazu społecznego. W czasie nauki zyskują wiedzę dotyczącą m.in. projektowania wizualnego, technik tworzenia prezentacji, projektowania graficznego, społecznego czy podstaw marketingu. Absolwenci mogą realizować się m.in. w agencjach reklamowych, pracowniach projektowych lub wydawnictwach.

Gdzie szukać zatrudnienia?

Wzornictwo jest kierunkiem artystycznym, którego absolwenci są bardzo chętnie witani na rynku pracy. Świadczy o tym chociażby fakt, że znalazł się on na liście Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego jako jeden z 15 kluczowych dla rozwoju polskiej gospodarki kierunków studiów wyższych. Dobrze wykształceni specjaliści z łatwością znajdą pracę zarówno w Polsce, jak i za granicą. Część z nich decyduje się na etat w różnego rodzaju firmach i przedsiębiorstwach produkcyjnych, agencjach reklamowych, marketingowych, galeriach sztuki itp., natomiast inni stawiają na samodzielność i niezależność, otwierając własne pracownie lub działając jako freelancerzy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij