płaszcze męskie - ponadczasowy element garderoby

Płaszcze męskie – ponadczasowy element garderoby

Każdy wielbiciel klasycznego kina wie, jak stylowo może wyglądać mężczyzna w idealnie skrojonym płaszczu. Oczywiście era prochowców w stylu „Casablanki” już dawno minęła – jednak zasada jest wciąż taka sama: płaszcz, który jest ponadczasowym klasykiem, to must have każdego eleganckiego mężczyzny.

Szczególnie ważne jest, aby płaszcz był idealnie dopasowany. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając płaszcze męskie.

Płaszcze męskie zimowe – przegląd tkanin

Płaszcze męskie zimowe dostępne są w szerokiej gamie tkanin: od tych w 100% naturalnych, pojedynczych włókien, poprzez tkaniny mieszane, aż po techniczne. Poza mniej tradycyjnymi, zaawansowanymi technologicznie włóknami, które zawierają poliuretan, warto przyjrzeć się tkaninom bardziej naturalnym, wykonanym z włókien zwierzęcych, takich jak wełna czy kaszmir. Oto te powszechnie spotykane:

  • Wełna to świetny wybór nie tylko dlatego, że jest ciepła i trwała, ale także dlatego, że starcza na dłużej. Jest to najbardziej klasyczna opcja w historii. We wczesnych płaszczach (szczególnie tych wojskowych) najczęściej używana była wełniana gabardyna, ponieważ gęsty splot nie wchłaniał wody i był zaskakująco mocny. Aktualnie, lepszą opcją jest wełniane sukno, które nie tylko ma niezwykłe właściwości termoizolacyjne, ale także chroni przed wiatrem i deszczem.
  • Kaszmir jest również świetną, ale już bardziej kosztowną alternatywą. Jest generalnie cieplejszy, bardziej miękki i bardziej świetlisty, dzięki czemu zapewnia ponadczasową elegancję i komfort.
  • Tkaniny mieszane. Aby zaspokoić najróżniejsze potrzeby, nowoczesne przędzalnie oferują szeroki wybór tkanin mieszanych, łącząc włókna bardzo klasyczne z mniej popularnymi, takimi jak cashgora, alpaka i angora. Efektem końcowym są miękkie, ciepłe tkaniny.

Odpowiednie dopasowanie płaszcza

Czasy, gdy modne były nieproporcjonalnie szerokie, sięgające do ziemi płaszcze, na szczęście minęły. W dzisiejszych czasach eleganckie płaszcze męskie są projektowane tak, aby w dyskretny sposób ukryć niektóre elementy męskiego stroju i niedoskonałości, jednocześnie pokazując kształt i atuty sylwetki. Odpowiednio skrojony powinien optycznie uatrakcyjnić i wyszczuplić Twoją figurę. Płaszcz jest idealnie dopasowany wtedy, gdy nie wybrzusza się i nie sprawia, że ​​wyglądasz na pulchniejszego niż jesteś.

Niezależnie od Twojej budowy ciała, zawsze upewnij się, że płaszcz jest wystarczająco obszerny, aby nosić pod nim garnitur. Kiedy płaszcz jest zapięty, nie powinien być zbyt ciasny.

płaszcze męskie

Najczęściej wybieranym modelem, jeśli chodzi o płaszcze męskie zimowe są płaszcze raglanowe, dostępne m.in w https://pewienpan.pl/pol_m_Ubrania_Plaszcze-meskie-197.html. Nic zresztą w tym dziwnego! Panowie na ogół cenią sobie wygodę, a trzeba przyznać, że żadne okrycie wierzchnie nie zapewni takiego komfortu noszenia jak właśnie ten model płaszczy.

Idealna długość płaszcza

Dobrze dobrany płaszcz nie może być ani za krótki, ani za długi. Długość płaszcza powinna być dostosowana do wzrostu (oraz typu sylwetki, ponieważ ludzie różnią się długością tułowia i nóg) osoby, która go nosi. Najlepiej bądź wierny praktycznej zasadzie: wysocy mężczyźni powinni skłaniać się ku dłuższym płaszczom, a niscy ku tym krótszym. Oczywiście najważniejsze są tutaj osobiste preferencje i praktyczność – zbyt krótkie płaszcze nie zapewniają tak ciepła, jak dłuższe. Jednak pamiętaj, że niski mężczyzna w bardzo długim płaszczu będzie wyglądał jak chłopiec, który wyjął ubrania z szafy ojca. I odwrotnie – wysoki mężczyzna w zbyt krótkim płaszczu zaakcentuje swój wzrost, co nie zawsze dobrze wygląda.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij