Obuwie robocze - dlaczego warto je stosować?

Obuwie robocze – dlaczego warto je stosować?

Dobrze dobrane obuwie robocze, jest bardzo istotną i wartościową kwestią. Zapewnia ono pracownikowi komfort wykonywanych czynności w czasie pracy, zapobiega przeciążeniom na, które jest narażony a przede wszystkim chroni przed różnego rodzaju zagrożeniami. Dobrze wykonane obuwie robocze gwarantuje bezpieczeństwo pracowników, które dla każdego pracodawcy powinno być bardzo istotne.

Obuwie robocze powinno być stosowane w każdym zakładzie produkcyjnym, a w szczególności w takich zakładach gdzie istnieje ryzyko narażenia stóp na stłuczenie, zmiażdżenie, skręcenie czy przebicie. Bardzo dobrze obuwie robocze chroni także nasze stopy przed wysokimi temperaturami w zakładach produkcyjnych takich jak huty czy odlewnie a także przy pracach drogowych, gdzie pracownicy mają kontakt z gorącą masą asfaltową i lepikiem.Zapobiega ono potencjalnym oparzeniom i izoluje stopy od wysokiej temperatury. Dodatkowo przy pracy z substancjami żrącymi i chemicznymi pracownik powinien zakładać obuwie robocze, by zminimalizować ryzyko oparzeń i podrażnień. Osoby wykonujące zawód elektryka, także powinny sięgnąć po tego typu buty, ponieważ mogą one uchronić przed porażeniem elektrycznym. Jeśli istnieje choćby najmniejsze takie ryzyko, każdy pracodawca powinien wziąć pod uwagę zastosowanie obuwia roboczego, dla swoich pracowników i zapewnić im korzystanie z niego.

Jak widać ten typ obuwia ma wszechstronne zastosowanie i sprawdza się doskonale w przedsiębiorstwach różnego rodzaju.

Obuwie specjalnego przeznaczenia takie jak gumowce ocieplane męskie sprawdza się także na śliskich nawierzchniach (na przykład przy kontakcie z wodą), zapobiegając poślizgnięciom czy upadkom co może nieść za sobą ryzyko obrażeń, stłuczeń czy złamań w obrębie całego ciała.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele marek obuwia roboczego. Nie tylko w sklepach BHP ale także w sklepach z obuwiem czy sklepach internetowych możemy nabyć tego rodzaju obuwie.

Mamy do wyboru różnego rodzaju obuwie ochronne od butów typu trapery, adidasy, które przeznaczone są na cieplejsze dni ( wyposażone także w system blach zabezpieczających) a także sandały dla osób pracujących w wyższych temperaturach czy na zewnątrz w porze letniej.

Wybierając się na zakupy, przed dobraniem obuwia, należy zastanowić się z jakiego rodzaju substancjami, ciężarami czy czynnikami będziemy mieli do czynienia na naszym stanowisku pracy.

Obuwie robocze to buty do zadań specjalnych, przeznaczone i dostosowane do panujących warunków w zakładach produkcyjnych, magazynach czy budowach. Każdy pracodawca powinien mieć tego świadomość i zatroszczyć się o swojego pracownika, by zminimalizować ryzyko jakie niesie praca w jego zakładzie.

Dobrze dobrane obuwie robocze, sprawia, że pracownik czuje się bezpiecznie podczas wykonywania powierzonej mu pracy i może w pełni skupić się na niej, nie martwiąc się sytuacjami, które mogą się znienacka wydarzyć.

Obuwie BHP jest w stanie wyeliminować praktycznie do zera skutki przykrych wypadków, na które narażone są nasze stopy. Przy niewielkim nakładzie finansowym pracodawcy mogą nas ochronić i spowodować, że praca nie zostanie przez nas przerwana na skutek wypadku przy pracy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij