o czym należy pamiętać wybierając garnitur szyty na miarę.jpeg

O czym należy pamiętać, wybierając garnitur szyty na miarę?

Najważniejszym powodem, dla którego coraz więcej mężczyzn decyduje się na szycie garnituru na miarę, jest możliwość pozyskania idealnie dopasowanego ubrania. Takiej gwarancji nie ma, kiedy kupi się go w którymś z sieciowych sklepów. Jest jednak kilka kwestii, o jakich trzeba pamiętać, decydując się na to rozwiązanie.

Mężczyźni zwracają uwagę na jakość i wykonanie ubrań, toteż w sytuacji, kiedy poszukują czegoś na wyjątkową okazję jak wesele, decydują się na wizytę w pracowni krawieckiej. Tak samo jest to dobra propozycja, gdy w garniturze chodzi się często i jest jednym z podstawowych strojów na przykład do pracy. Jest to też doskonała opcja dla osób mających inną niż standardowa sylwetka. A co zrobić, by mieć pewność, że garnitur spełni wszystkie oczekiwania?

Wybór odpowiedniego miejsca

W pierwszej kolejności musimy przejrzeć listę wszystkich pracowni krawieckich w swoim i okolicznych miastach. Sprawdźmy opinie i zakres usług. Skoro decydujemy się na szycie na miarę, to powinniśmy zlecić to komuś, kto się na tym zna. Jeżeli interesuje nas garnitur na miarę w Krakowie, takim sprawdzonym miejscem będzie Cafardini. Decydując się na współpracę, mamy gwarancję najwyższej jakości usług. Szczegóły na temat oferty i tego, jak cały proces przebiega, możemy znaleźć na stronie https://www.cafardini.com/.

Czas realizacji zamówienia

Szycie na miarę nie idzie w parze z pośpiechem. Jest to proces i konieczność kilku wizyt u krawca. Oznacza to, że kiedy postanowimy uszyć garnitur, to od razu upewnijmy się, jaki jest przewidywany termin realizacji zamówienia. Jest to istotne, szczególnie jeśli potrzebny jest nam strój na konkretne zbliżające się wydarzenie.

Liczą się materiały

Pracownie krawieckie muszą dbać o renomę, więc stawiając na dobre i sprawdzone miejsce, mamy gwarancję, że będziemy mogli wybierać spośród wysokiej klasy tkanin. W zależności od tego, jaki będzie charakter wyjść i czy garnitur chcemy nosić wiosną, czy zimą, inny materiał będzie wskazany. Musimy się więc dobrze zastanowić zarówno nad tkaniną, jak i kolorem. Mając wątpliwości, przedstawmy krawcowi jak najwięcej informacji na temat okazji, na jakie będziemy nosić garnitur i oczekiwań, a ten podzieli się swoją wiedzą w tym zakresie.

Dopasowanie kroju

Założeniem szycia na miarę jest to, że będziemy w naszym ubraniu wyglądać dobrze. Garnitur musi być dobrze skrojony, a więc krawiec musi bardzo dokładnie nas wymierzyć. Po uszyciu garnituru jest czas na poprawki. Weryfikuje się szerokość marynarki i jej długość. Ważna jest też długość rękawów i nogawek spodni. Patrzymy na mankiety, klapy, guziki. Nasz garnitur nigdzie nie może się marszczyć ani być zbyt opięty.

Cena też jest ważna

Stworzenie garnituru na indywidualne zamówienie jest kosztowniejsze niż produkcja hurtowa. Musimy się więc liczyć z tym, że garnitur na miarę będzie droższy niż ten, który wisi w sklepie na wieszaku. Nawet kiedy jest z materiałów dobrej jakości. Jeżeli nie chcemy mieć niespodzianek, od razu upewnijmy się, jaki będzie koszt szycia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij