Napoje energetyzujące czyli puszka czystej energii na dzień dobry

Napoje energetyzujące czyli puszka czystej energii na dzień dobry

W dobie konieczności ciągłej pracy na wysokich obrotach, każdy z nas sięga po preparaty które w krótkim czasie postawią nas na nogi lub pomogą wytrzymać jeszcze kilka godzin dłużej. Jednymi z takich preparatów są właśnie napoje energetyzujące których zadaniem jest dodać nam trochę energii.

Napoje energetyzujące- co to jest ?

Energetyki czyli jak potocznie nazywane są napoje energetyzujące to bezalkoholowe, zazwyczaj gazowane napoje które przez zawarty w nich skład mają za zadanie pobudzić nasz organizm, zniwelować uczucie zmęczenia i dać nam zastrzyk energii, który pozwoli się obudzić lub pracować kilka godzin dłużej. Mogą również poprawiać koncentrację, przyspieszać metabolizm oraz zwiększać wydolność organizmu. Skierowane są głównie do osób prowadzących nocny tryb życia, czyli osób pracujących na nocne zmiany, kierowców czy nawet studentów którzy muszą spędzić kilka nocy na zakuwaniu materiału do zbliżających się egzaminów. Nie znaczy to że powinniśmy je pić tylko posiadając nocną pracę. Energetyki mogą być świetnym zamiennikiem kawy u osób które nie przepadają za jej smakiem. W swoim składnie mają również kofeinę która może nas pobudzić z samego rana i dać zastrzyk energii niezbędny by zebrać się do pracy lub szkoły.

Skład napojów energetyzujących.

Skład energetyków jest zależny od producenta oraz rodzaju napojów. Do wyboru mamy napoje energetyzujące o określonych smakach lub o neutralnym można rzec smaku energetyka. Dodatkowo istnieją napoje o zerowej zawartości cukru i kalorii które mogą być idealnym napojem pobudzającym dla osób które są na diecie i walczą z nadmiarem kilogramów w swoim ciele. W takich przypadkach jak wiadomo przyspieszenie metabolizmu może mieć korzystny wpływ na utratę wagi. Głównym składnikiem energetyków jest jednak kofeina oraz guarana i tauryna. Kofeina przede wszystkim pobudza układ krążenia i przyspiesza pracę serca co niweluje uczucie zmęczenia. Guarana, którą zazwyczaj dodaje do swoich napojów producent napojów energetycznych zwiększa całkowitą zawartość kofeiny w napoju, ale również ma pozytywny wpływ na zapamiętywanie oraz zwiększa wydolność psychiczną oraz fizyczną.

Napoje energetyzujące w pracy

Dodatkowe pobudzenie w trakcie dnia może zapewnić wyższą produktywność pracowników, szczególnie z samego rana kiedy to nie wszyscy reagują tak samo na pobudkę i potrzebują dodatkowego czasu by przestawić się na tryb pracy. W takim wypadku pomóc mogą napoje reklamowe. Są to specjalnie projektowane napoje energetyzujące zawierające na opakowaniu logo konkretnej firmy lub informacje które specjalnie chcemy na puszce umieścić. Mogą pełnić dwojaką rolę. Z jednej strony zapewniają zastrzyk energii pracownikom wykonującym swoją pracę, z drugiej zaś pełnią funkcję dodatkowej reklamy przyciągającej wzrok klientów odwiedzających nasze biuro lub sklep. Oczywiście bardzo dobrym pomysłem jest również sprzedaż produktów zawierających nasze logo zamiast generycznych napojów dobrze już znanych firm co również będzie świetną reklamą.

Napoje energetyczne dostępne na rynku mają za zadanie pomóc nam przetrwać trudy kolejnych dni, czy to w trakcie pracy, czy też nauki lub wzmożonego wysiłku fizycznego. Pamiętać jednak należy że w zbyt dużych ilościach mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dlatego odradza się picie ich kobietą w ciąży ze względu na zawartą w nich dużą ilość kofeiny oraz osobą które mają problemy z sercem. W umiarkowanych ilościach mogą pomóc i dać bardzo dobre efekty, pamiętać jednak należy tak jak ze wszystkim o umiarze w dawkowaniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij