Na co można przeznaczyć kredyt konsolidacyjny

Na co można przeznaczyć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny można wykorzystać na wiele celów związanych z życiem osobistym kredytobiorcy. Powstał on z myślą o osobach, na które spadło zbyt wiele zobowiązań finansowych, których nie są w stanie spłacać. Dzięki temu możliwe jest ich połączenie w jedną ratę. Więcej na temat kredytu konsolidacyjnego dowiesz się z poniższych informacji.

Na co kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla określonej grupy konsumentów. Możesz z niego skorzystać, jeśli znajdujesz się w patowej sytuacji finansowej. Jeżeli masz długi, których nie jesteś w stanie spłacić, miałeś wypadek lub dotknęła cię ciężka choroba, przez co twoja sytuacja materialna uległa znacznemu pogorszeniu, masz prawo starać się o tego typu wsparcie. Środki z niego uzyskane możesz przeznaczyć na spłatę każdego rodzaju zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny można przeznaczyć na spłatę chwilówek (www.konsolidujkredyt.pl), kredytu gotówkowego, hipotecznego, limitów debetowych, pożyczek ratalnych czy kart kredytowych. Oczywiście musisz zdawać sobie sprawę z tego, że taki kredyt nie jest przyznawany z przysłowiowego marszu. Najpierw musi zostać oceniona twoja zdolność kredytowa. W tym celu sprawdzona zostanie suma twoich łącznych długów, to czy do tej pory spłacałeś raty w terminie oraz wysokość osiąganych dochodów. Celem konsolidacji jest połączenie wszystkich rat w jedną, przeważnie niższą, jednak aby do tego doszło, bank musi wydłużyć okres kredytowania. W praktyce oznacza to, że czas spłaty wydłuży się o kolejne kilka lat.

Kredyt konsolidacyjny – jaki?

Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych tj. gotówkowy i hipoteczny. W przypadku tego pierwszego trzeba się liczyć z wyższym oprocentowaniem zbliżonym do tradycyjnych kredytów gotówkowych, czyli sięgającemu 10%, a okres kredytowania wynosi 5 – 10 lat. W przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego oprocentowanie jest niższe, gdyż stanowi ok. 5%, lecz konieczne jest posiadanie nieruchomości w formie zabezpieczenia. Okres spłaty wynosi nawet 35 lat. Zanim złożysz wniosek o przyznanie kredytu konsolidacyjnego, upewnij się, czy ciążące na tobie zadłużenia mogą zostać połączone. Dowiedz się, czy bank nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia i czy nie zostaniesz obciążony dodatkową prowizją za szybszą spłatę należności.

Kredyt konsolidacyjny to niewątpliwie okazja do wyjścia z finansowych tarapatów, oczywiście przy założeniu, że będziesz terminowo spłacał ratę konsolidacji. Mimo że niesie za sobą wiele pozytywów, nie jest wolny od wad. Tym największym jest fakt znacznie dłuższego okresu spłacania należności. Dzieje się tak, ponieważ podpisujesz umowę na całkiem nowy kredyt, więc cofasz się znowu do początku, a dłuższy okres kredytowania oznacza, że znacznie dłużej będziesz spłacać odsetki, a nie ratę. W przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego dodatkowo ryzykujesz utratą nieruchomości, którą oddajesz pod zastaw i którą stracisz, jeśli nie będziesz się wywiązywać z warunków umowy. Dlatego, zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przemyśl wszystko dokładnie, przeanalizuj za i przeciw i oceń, czy jesteś gotowy na taki krok.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij