Movie Star Planet najpopularniejsza gra dla dziewczyn

Movie Star Planet najpopularniejsza gra dla dziewczyn

Movie Star Planet to internetowa gra edukacyjna, przeznaczona dla dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat. MSP powstała w 2009 roku i do dnia dzisiejszego cieszy się ogromną popularnością wśród graczy na całym świecie. Autorem gry był duński projektant, Claus Jensen. W przypadku każdego nowego gracza, pierwszym krokiem przed rozpoczęciem zabawy na stałe, jest stworzenie własnego awatara, który jest tytułową gwiazdą filmową. Gracze korzystający z MSP mają możliwość nie tylko tworzenia filmów, ale również uczestnictwa w licznych konkursach, rozmów z współspaczami, rozgrywania mini gier czy wysłania sobie nawzajem stworzonych samodzielnie filmów. Za dodatkową (dość niewysoką opłatą) każdy użytkownik gry MSP może zakupić dodatkowe ubrania dla stworzonego przez siebie awatara, mebli do pokojów, zwierząt, roślin czy wielu innych elementów uatrakcyjniających grę.

Jeśli chodzi o filmy, to każdy z użytkowników ma możliwość tworzenia własnych krótkich produkcji. W tym przypadku w filmie najczęściej biorą udział znajomi gracza, dzięki czemu w produkcji bierze udział znacznie więcej osób, niż tylko ich twórca. Tu warto dodać, że w przypadku MovieStarPlanet każda z tworzonych scen nie powinna być dłuższa niż 30 sekund, dlatego też każdy z graczy musi o tym pamiętać, popuszczając wodze swojej fantazji przy tworzeniu kolejnych scen. W filmie dopuszczalna ilość aktorów biorących udział w produkcji nie może być większa niż 6-7 osób.

Poza filmami, w MovieStarPlanet istnieje również coś takiego jak artbooki (które oczywiście może sobie stworzyć każdy z uczestników biorących udział w grze MSP). Jest to pewna forma plakatu czy nowoczesnego obrazu, którą za pomocą obrazków czy jakichkolwiek innych elementów dostępnych w grze każdy użytkownik stworzyć może samodzielnie, wedle własnego uznania i pomysłowości. W ostatnich latach latach pojawiła się także możliwość dodawania np. filmów zamieszczanych na serwisie YouTube. Artbooki w MovieStarPlanet bardzo często stanowią także formę wizytówki, prezentującej najważniejsze informacje o danym graczu należącym do społeczności MSP.

W MovieStarPlanet funkcjonują również looksy. To nic innego jak katalog stworzonych przez graczy MSP projektów. Oczywiście ich tworzenie zawsze ogranicza się jedynie do narzędzi, które są dostępne w MovieStarPlanet (zaliczyć do tego można również liczne dodatki, które w grze dostępne są odpłatnie). Tu warto wspomnieć, że looki wcale nie musza być tworzone na profilu użytkownika. W zależności od upodobań obu stron, takie projekty mogą być bez przeszkód tworzone również na profilach innych graczy.

Projektowanie to jedna z najnowszych możliwości, jakie daj graczom korzystanie z edukacyjnej gry MovieStarPlanet. Ta opcja pozwala na samodzielne stworzenie danej stylizacji, którą następnie można zakupić, aby móc na stałe korzystać z niej zawsze, gdy tylko zajdzie taka potrzeba w czasie korzystania z MSP. Zatem im więcej takich stylizacji, tym profil danego użytkownika gry jest zdecydowanie bardziej rozbudowany, co czyni grę jeszcze bardziej ciekawszą. Wielu graczy twierdzi, że z nią nie ma szans nowy pretendent do tronu gier dla dziewczyn – gra Momio. MSP to zdecydowanie niekwestionowany lider w swojej kategorii.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij