Mop sznurkowy, paskowy, płaski, okrągły - jaki wybrać

Mop sznurkowy, paskowy, płaski, okrągły – jaki wybrać?

Trudno wyobrazić sobie sprzątanie mieszkania bez użycia mopa, który zapewnia, zarówno komfort podczas porządków, jak i idealną czystość podłogi. Istnieje kilka rodzajów mopów, które różnią się od siebie materiałem, z jakiego zostały wykonane, a także kształtem. Każdy z nich ma swoje zalety i pomaga w utrzymaniu nieskazitelnej czystości wszystkich podłóg w domu, a jednocześnie ładny zapach w łazience, kuchni i innych pomieszczeniach użytkowych.

Najpopularniejsze rodzaje mopów: mop sznurkowy

Zastanawiając się, jaki mop wybrać, warto zwrócić uwagę na rodzaj powierzchni w domu oraz ich wielkość. Mopy sznurkowe należą do najbardziej klasycznych modeli, a jednocześnie dość tanich, ponieważ wymienną końcówkę do kija można kupić już za kilka złotych. Do zestawu sprzątającego niezbędne będzie również wiadro z miejscem na wyciskanie wody. Mopy sznurkowe różnią się od siebie najczęściej materiałem z jakiego wykonane są sznurki. Wodę znacznie łatwiej wyciska się z materiałów naturalnych, jak bawełna, co sprawdza się zwłaszcza na podłogach drewnianych, których nie należy przemaczać. Mop sznurkowy sprawdza się do czyszczenia mniejszych i lekko zabrudzonych powierzchni, takich jak: pachnąca łazienka, WC, sypialnia.

Mop paskowy

Mop paskowy wizualnie przypomina odrobinę mop sznurkowy, jednak jest od niego nieco trwalszy i wydajniejszy. Najczęściej jest on wykonany z miękkiej mikrofibry, która idealnie oczyszcza powierzchnie z zabrudzeń oraz kurzu, bez konieczności szorowania. Mopy paskowe, w porównaniu ze sznurkowymi, rzadziej pozostawiają smugi na podłodze oraz dokładniej zmywają plamy i brud.

Mop płaski

Mop płaski doskonale radzi sobie z myciem dużych powierzchni. Odpinana nakładka to bardzo higieniczne rozwiązanie, ponieważ w każdej chwili można ją zdjąć i uprać w pralce. Aby użytkowanie płaskiego mopa było w pełni komfortowe, należy zakupić specjalne wiadro, które umożliwia odciskanie wody z płaskich modeli. Na rynku dostępne są również modele rotacyjne, z wygodnym pedałem zamontowanym przy wiadrze, dzięki czemu przy sprzątaniu nie trzeba się schylać, ani moczyć rąk, a płukanie i wyciskanie jest błyskawiczne.  

Mop okrągły

Mop okrągły działa podobnie jak płaski, różni się jedynie kształtem. Chłonny materiał z mikrofibry czyści zabrudzone powierzchnie bez użycia specjalnych detergentów, co sprawdza się u osób, które mają dzieci bądź są alergikami. Okrągła końcówka mopa obraca się o 360 stopni, przez co dociera do nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Okrągłe mopy idealnie sprawdzają się do czyszczenia różnych powierzchni, od podłóg drewnianych, płytek, po okna, schody, a nawet samochód.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij