Kredka do brwi – jak wybrać najlepszą dla siebie?

Brwi są nie tylko uzupełnieniem makijażu. To od nich zależy wyraz całej twarzy. Niestety brwi bywają kapryśne i nie zawsze są wystarczająco gęste i pełne koloru oraz w oczekiwanym kształcie. Sprawy nie poprawia czas, który sprawia, że pojawiają się także siwe włoski, zdradzające wiek. Kredka do brwi jest sposobem na poprawienie oraz podkreślenie ich wyglądu, pod warunkiem że wiesz, jak wybrać najlepszą kredkę, dopasowaną do swoich potrzeb i typu urody.

Klasyczna czy automatyczna – wybór należy do Ciebie!

Wybór kredek jest ogromny. Wśród nich są klasyczne kredki przeznaczone do temperowania z rysikiem, ale także automatyczne kredki, których rysik się wysuwa. Są też kredki ze specjalnie wyprofilowanym sztyftem, ułatwiającym dorysowanie włosków. Kredka do brwi może mieć różną twardość. Można tu mówić też o konsystencji produktu. Mogą być one woskowe czy żelowe. Wszystko zależy od rodzaju produktu. Który z nich jest najlepszy? Odpowiedź na to pytanie zależy tak naprawdę od indywidualnych upodobań i potrzeb. Warto zwrócić też uwagę na pigmentację produktu – im większa, tym lepszy efekt. Nie bez znaczenia jest także jej skład, zwłaszcza jeśli masz skórę skłonną do podrażnień. W takim przypadku warto sięgać po produkty o naturalnym składzie, bezpiecznym dla skóry.

Co z tym kolorem, czyli jak dopasować odpowiedni odcień?

Dobranie koloru kredki do naturalnego odcienia brwi i typu urody powoduje czasem wiele trudności. Jak to zrobić, by uzyskać naturalny, nieprzerysowany efekt? Przede wszystkim należy przyjrzeć się kolorowi włosów. Brwi powinny być o ton lub dwa ciemniejsze niż ich odcień. W ten sposób uda się osiągnąć naturalny ich wygląd. Jeśli jesteś brunetką, idealna będzie kredka do brwi w kolorze brązowym. Nada ona brwiom piękny wygląd i je podkreśli, umożliwiając także skorygowanie ich kształtu. Raczej unikaj czarnych kredek, jeśli nie masz kruczoczarnych włosów. Zbyt ciemne brwi nadają twarzy surowy wygląd i mogą ją postarzać. Uważaj także na zbyt jasne odcienie brązu, które sprawią, że będziesz wyglądała blado i bez wyrazu.
A co, jeśli jesteś blondynką? Tu także sprawdzają się brązy, oczywiście w jaśniejszych, ciepłych odcieniach. Czasem, zwłaszcza w przypadku zimnych blondów, możesz sięgnąć po grafitowe odcienie kredki, podkreślając chłodny typ urody.

Naturalny efekt, bez przerysowania – jak to zrobić?

Kredką możesz uzupełnić brwi na dwa sposoby: dorysowując włoski lub uzupełniając je całościowo kolorem, jak cieniem. W pierwszym ze sposobów sprawdza się klasyczna, ostro natemperowana kredka do brwi lub wspomniana już kredka zakończona specjalnym sztyftem, ułatwiającym dorysowanie włosków. Jeśli chcesz podkreślić kolor brwi i delikatnie ukryć prześwity, możesz użyć każdej kredki, malując przede wszystkim końcówki, a dopiero potem brwi u nasady. Dlaczego? To właśnie końcówki są często rzadkie i mają zmniejszoną pigmentację, więc to nad nimi trzeba przede wszystkim popracować.

Wiele kredek wyposażonych jest w szczoteczkę, umożliwiającą uporządkowanie i rozczesanie zmierzwionych brwi. To duże ułatwienie w ich stylizacji. Kredka do brwi może więc być także uniwersalnym kosmetykiem, całościowo uzupełniającym makijaż. Warto mieć ją w swojej kosmetyczce i wykorzystywać zgodnie z własnymi potrzebami i upodobaniami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij