Kiedy pieluchomajtki dla dorosłych, a kiedy majtki chłonne

Kiedy pieluchomajtki dla dorosłych, a kiedy majtki chłonne?

Osoby, które miały kiedykolwiek styczność z problemem nietrzymania moczu, na pewno także zastanawiały się nad tym, jaka forma ochrony będzie w tym przypadku najlepsza. Dowiedz się, jak dopasować ją do swoich dolegliwości.

O ile w sytuacji początkowych stadiów choroby, czyli kropelkowania, wystarczą specjalne wkładki, które w użytkowaniu niewiele różnią się od zwykłych wkładek higienicznych, o tyle u osób o większym stopniu zaawansowania schorzenia potrzebna jest znacznie silniejsza ochrona. Do takich produktów należą między innymi pieluchomajtki dla dorosłych i majtki chłonne. Na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, ale ich użytkowanie już nieco się różni i są przeznaczone dla osób o różnym stopniu aktywności.

Warto zapoznać się bliżej z tymi różnicami, żeby dokonać właściwego wyboru zabezpieczenia przed przeciekaniem. Dobrze dobrany produkt pozwala zapewnić wygodę i swobodę ruchów.

Kiedy warto wybrać pieluchomajtki?

Pieluchomajtki stanowią rozwiązanie odpowiadające potrzebom osób leżących, starszych i o ograniczonej aktywności ruchowej. Stanowią połączenie majtek i pieluch, a więc jednocześnie są wygodne, jak prawdziwa bielizna, a do tego chłonne. Fakt, że ich forma przypomina majtki, ułatwia ich zakładanie oraz zdejmowanie. Znajdujący się w nich wkład chłonny z kolei jest przygotowany na to, by sprostać wymaganiom nawet ciężkiego nietrzymania moczu. Dodatkowo pochłania nieprzyjemne zapachy. Wkład chłonny ma również taką zaletę, że zatrzymuje w sobie wilgoć. Dzięki temu nie ma ona kontaktu ze skórą chorego, co ogranicza z kolei problemy natury dermatologicznej.

Wybór pieluchomajtek dla dorosłych ogranicza się głównie do właściwego rozmiaru. Może się wydawać, że nie ma to aż tak dużego znaczenia, ale w rzeczywistości to właśnie dopasowanie rozmiaru tuż obok właściwości pieluchomajtek gwarantuje ich niezawodność. Za duży rozmiar nie zapewni wystarczającej ochrony i może spowodować przeciekanie. Zbyt małe pieluchomajtki dla dorosłych natomiast mogą przyczyniać się do wywołania dodatkowych problemów ze skórą. Mogą też okazać się niewystarczającą ochroną, zaś zbyt ciasne dopasowanie produktu do skóry może powodować podrażnienia, a nawet stany zapalne i trudne do wygojenia rany.

Dla kogo odpowiednie będą majtki chłonne?

Zarówno pieluchomajtki, jak i majtki chłonne są przeznaczone dla osób ze średnim i ciężkim nietrzymaniem moczu. O ile jednak pieluchomajtki okażą się doskonałym zabezpieczeniem dla pacjentów obłożnie chorych, o tyle majtki chłonne sprawdzą się jako ochrona dla osób aktywnych. Oba produkty posiadają wkład o dużej chłonności, niwelujący przykre zapachy i oba przypominają swoją budową klasyczną bieliznę.

Majtki chłonne są jednakże cieńsze, dlatego pod ubraniem stają się praktycznie niewidoczne. Delikatnie opinają ciało, ale nie wywołują otarć czy podrażnień, a jednocześnie zapewniają wysoką ochronę przed przeciekaniem ze względu na wkład pozostający we właściwym miejscu. W obu przypadkach łatwe jest zakładanie i zdejmowanie, zaś bardzo dużą dogodnością i ułatwieniem jest obecność wskaźnika wilgoci. To on daje sygnał, że dane zabezpieczenie trzeba już wymienić. Oba produkty można także użytkować tak w ciągu dnia, jak i w nocy.

I pieluchomajtki, i majtki chłonne są dostępne w różnych rozmiarach – od XS do XL. To zapewnia możliwość wyboru optymalnego dopasowania do potrzeb użytkownika. Niezależnie od stosowania zabezpieczenia warto także poszukać możliwości zmniejszenia dolegliwości lub zupełnego jej wyleczenia. W początkowych stadiach choroby czasem wystarczy trening mięśni Kegla i zmiana stylu życia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij