Jakie krzesła wybrać do minimalistycznej kuchni?

0

Kuchnię można określić sercem domu, czy też najważniejszym jego pomieszczeniem. Dla wielu asocjacja słowa kuchnia to niewątpliwie jedzenie oraz krzesła. Trudno się z tym nie zgodzić, tym bardziej, że to w kuchni spędzamy wiele czasu podczas przygotowywania posiłków, czy picia kawy z przyjaciółmi, zatem krzesła kuchenne pełnią ważną rolę, zapewniają zarówno wygodę, jak i dizajn.

Minimalizm – bo więcej nie znaczy lepiej

Więcej nie znaczy zawsze lepiej. Dlatego obecnie panuje trend aranżacji wnętrz, który można określić jednym słowem: minimalizm. Moda na minimalistyczne wnętrza przywędrowała do nas, aż z Kraju Kwitnącej Wiśni, tam skromność wnętrz jest znana od wieków. Co oczywiście wcale nie oznacza, że minimalizm nie może być luksusowy. Minimalizm w kuchni oznacza po prostu idealne wykorzystanie przestrzeni i przemyślane wybory, bez zbędnych zdobień, czy bibelotów. W tym wypadku poza wyborem mebli, bardzo duże znaczenie mają krzesła kuchenne, które idealnie dopełniają to pomieszczenie i podkreślają jego styl.

Krzesła do kuchni – skandynawski minimalizm zawsze w cenie

Niewątpliwie europejskimi mistrzami minimalizmu są Skandynawowie, wystarczy tylko przypomnieć sobie projekty Jacobsena. Zatem, dla wszystkich miłośników stylu skandynawskiego najlepszym wyborem są modne krzesła do kuchni z drewnianymi nogami. Połączenie drewna z siedziskiem z tworzywa sztucznego tworzy doskonałe połączenie, które idealnie wpisuje się w filozofię hygge. Warto tutaj zwrócić uwagę na ergonomiczny kształt oraz prostotę, która dodaje szyku. Takie krzesła kuchenne idealnie komponują się z prostymi stołami z naturalnego drewna.

Krzesła do kuchni – dla miłośników stylu industrialnego

Jeżeli nasza kuchnia nie jest mała i chcemy ją urządzić w surowym, industrialnym stylu, to oczywiście nie może w niej zabraknąć wysokich krzeseł kuchennych, czyli hokerów. Hokery często nazywane też stołkami barowymi, jeszcze dekadę temu kojarzyły się z pubami, a obecnie nie może ich zabraknąć w kuchni w industrialnym stylu. Tutaj można postawić na metalową podstawę, która idealnie wpisuje się w geometryzm. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również drewniane siedziska. Mocna i masywna rama dodaje nutę elegancji, ale jednocześnie nie zatraca swojej surowości. Można także zdecydować się na metalowe krzesła bez dodatku innych materiałów. Niewątpliwie wprowadzają one powiew dizajnu w połączeniu z minimalizmem. Dzięki wysokim hokerom kuchnia może stać się niczym nowojorski loft. Takie modne krzesła do kuchni pasują zarówno do wyspy kuchennej, jak i wysokiego blatu, a przy tym nie zajmują wiele miejsca. Dodatkowym atutem jest fakt, że można łatwo regulować ich wysokość.

Krzesła do kuchni – klasyka jest modna

Dla miłośników prostoty i minimalizmu, w połączeniu z naturalnymi materiałami, najlepszym wyborem wydają się być krzesła drewniane. To niewątpliwie bardzo modne krzesła do kuchni, a przy tym niepowtarzalne za sprawą widocznego usłojenia. Oczywiście drewniane krzesła są też uniwersalne. Pasują zarówno do klasycznych wnętrz, tworząc monochromatyczną całość. Z kolei mogą stanowić także kontrast, dla ultranowoczesnych kuchni. Modele wykonane z tego surowca polecane są także dla alergików, gdyż nie uczulają. Tutaj minimalizm łączy się z ponadczasową elegancją.

Krzesła do kuchni – małe jest piękne

Jeżeli preferuje się minimalizm , a dodatkowo trzeba urządzić kuchnię, której wielkość nie powala, to najlepszym wyborem będą taborety. Tutaj jest również wiele możliwości wyboru, jeżeli chodzi o materiał, czy też kolor. Zaletą takiego rozwiązania niewątpliwie jest fakt, że te krzesła kuchenne zajmują naprawdę niewiele miejsca, a jednocześnie skomponują się z różnymi aranżacjami. Taborety były już znane w Starożytnym Rzymie i służyły cesarzowi, zatem można je określić iście cesarskim meblem w minimalistycznym stylu. Ich zaletą jest również fakt, że mieszczą się pod stołem, a także, że łatwo je przenosić z miejsca na miejsca.

Minimalistyczne krzesła kuchenne nie muszą być nudne. Prostota nie wyklucza elegancji, czy też dizajnu. A wręcz przeciwnie, podkreśla go i dopełnia. Niewątpliwie krzesła dopełniają aranżację kuchni, a przy tym są bardzo funkcjonalne. Zatem warto wybrać to co najlepsze i ponadczasowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here