Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Poznajcie skuteczne sposoby

Każdy z nas chce robić dobre wrażenie. Jeśli jesteś przed ważną rozmową kwalifikacyjną albo pierwszą randką, to na pewno chciałbyś znać sposób dobrej autoprezentacji. Oczywiście tutaj nie trzeba wiele, a zawsze ćwiczenie czyni mistrza, zatem z czasem, znając swoje błędy będziesz robił coraz lepsze pierwsze wrażenie. Tymczasem poznaj skuteczne sposoby na to, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Pierwsze wrażenie rzutuje na późniejszą opinię

Pewnie już zauważyłeś, że pierwsze wrażenie niezwykle się liczy, dlatego warto o nie zadbać. Często już w czasie szkolnym ma to przełożenie na końcową ocenę. Jeżeli uczeń zrobi dobre wrażenie, to bywa faworyzowany przez nauczyciela. W późniejszym życiu i w różnych sytuacjach, to jak zostanie się ocenionym na początku także ma znaczenie. A taką sytuacją jest choćby rozmowa kwalifikacyjna, ale i pierwsza randka. Osoba, z którą rozmawiasz ze względów nie do końca obiektywnych może być do Ciebie uprzedzona. Co zatem liczy się przy pierwszym wrażeniu? Właściwie całokształt. Istotne znaczenie ma odpowiednia fryzura, stylizacja, ale dobre maniery. Przy pierwszym spotkaniu każdy chce również wypaść bardziej elokwentnie, co nie oznacza, że przed spotkaniem w ramach rozmowy kwalifikacyjnej czy randki trzeba pochłonąć encyklopedię.

Pamiętaj, by zadbać o swoją fryzurę

Zacznij od tego, by zadbać o nienaganny wygląd. Udaj się zatem do fryzjera, a także zaopatrz się w produkt do stylizacji włosów. Polecamy krem do włosów. Taki kosmetyk przypomina pastę do włosów, z tymże jest przygotowany na bazie wody. Łatwo się go nakłada i można dzięki niemu ułożyć zarówno gładką fryzurę, jak i pokreślić tę bujną. Pomada wodna jest łatwa do nakładania. Dla mężczyzn krem do włosów jest najlepszym wyborem, bo ich nie obciąża. Inaczej niż w przypadku pomady woskowej taką można używać także w ciągu dnia. Możliwe jest dokonywanie poprawek, co w przypadku cięższego produktu nie jest możliwe. Dobrze wystylizowana fryzura sprawia, że pokażesz, że przywiązujesz uwagę do szczegółów.

Wybierz odpowiednią stylizację w zależności od okazji

Jeśli wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną, nie zapomnij o formalnym stroju. Nawet jeśli rozmowa odbywa się online przez Skype nie możesz jej odbywać w szortach i skarpetkach, a także podkoszulku. Oczywiście to taki skrajny przykład, ale faktem jest, że na taką rozmowę musisz przygotować się tak samo jak na tę stacjonarną. Wybierz zatem garnitur, koszulę typu botton down. Nie zapomnij o pasku do spodni. Jeśli chodzi o krawat, to w przypadku koszuli botton down nie musisz go zakładać. Na randkę nie musisz ubierać garnituru, ale nie powinieneś również pójść w dresie, aby kobieta spojrzała na Ciebie przychylnym okiem. Jedynym odstępstwem od tych reguł jest ta, gdy na pierwszą randkę wybierasz się do filharmonii, bo wtedy powinieneś postawić na elegancką stylizację. Ponadto jeśli umawiasz się na aktywną randkę, np. na rowerach, to oczywiście możesz wybrać strój sportowy.

Staraj się być naturalny, nawet jeśli spotkanie ćwiczyłeś wielokrotnie przed lustrem

Ważne by wypaść naturalnie. Nie możesz dawać wrażenia, że recytujesz coś z pamięci, nawet jeśli nauczyłeś się swojej autoprezentacji na pamięć. Jeśli chodzi o rozmowę kwalifikacyjną, to przeanalizuj często zadawane pytania i spróbuj przygotować sobie odpowiedzi i przećwiczyć przed lustrem. Staraj się za każdym razem używać nieco innych słów, by brzmiało to swobodnie. Nie możesz przesadnie gestykulować, musisz też sprawdzić czy Twoja mimika jest odpowiednia. Co do randki, to powinieneś po prostu zachowywać się naturalnie i nie zdradzać, że się denerwujesz. Ważny jest uśmiech i to być uważnie słuchał w czasie spotkania. Utrzymuj też kontakt wzrokowy, bo to ważne dla każdego rozmówcy. Gdy odbywasz rozmowę kwalifikacyjną online, po prostu odpowiednio ustaw kamerę, aby rozmówca miał wrażenie, że na niego patrzysz. Koniecznie sprawdź też czy Twój sprzęt działa odpowiednio i się nie zacina, bo jeśli nie będziesz umiał poradzić sobie z awarią, to na wstępie sporo stracisz. Najważniejsza rada jak zrobić dobre wrażenie? Kierować się zasadami dobrego wychowania, czyli savoir vivre, ale jednocześnie być swobodnym i naturalnym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij