Jak zarabiać w internecie Czy trzeba zakładać firmę

Jak zarabiać w internecie? Czy trzeba zakładać firmę?

Szukasz sposobu na dodatkowy zarobek? A może chcesz podjąć pełnoetatową pracę, ale… w internecie? Są na to sposoby i my przedstawimy jakie. Podpowiemy też, czy od razu musi się to wiązać z zakładaniem własnej działalności.

Jak zarabiać w internecie?

Jeśli chcesz zarabiać przez internet, masz kilka możliwości. Najpopularniejsza z nich to znalezienie dodatkowej pracy na kilka godzin w tygodniu, wtedy najczęściej pracujesz jako freelancer. Inna metoda to sprawdzanie ofert pracy zdalnej – podpisujesz umowę o pracę z wybraną firmą, ale obowiązki możesz wykonywać w domu, nawet z drugiego końca Polski. Trzecia opcja to założenie własnej firmy, której działalność prowadzona jest w internecie, np. sklepu online. 

Jak zarabiać w internecie sugeruje premiadlaciebie.pl, gdzie znajdziesz sporo pomysłów, a także sposobów na ich realizację. Jeśli szukasz inspiracji, to jest doskonałe źródło. 

Praca w internecie – pomysły

Nasze pomysły dotyczące pracy w internecie podzielimy na dwie grupy. W pierwszej z nich znajdą się propozycje, w których zarabiasz tylko i wyłącznie na własny rachunek, pracujesz dla siebie. Możesz prowadzić bloga lub konta społecznościowe i podjąć współpracę z markami, które będziesz reklamować. Tutaj od razu podpowiemy, że to rozwiązanie dla kogoś, kto już od jakiegoś czasu działa w sieci i zgromadził wokół siebie zaangażowaną społeczność. W innym wypadku traktuj to raczej jako plan długoterminowy, który nie przyniesie od razu zysków. Inną możliwością jest sprzedaż własnych produktów. Może to być rękodzieło, kurs online czy popularny w ostatnich latach ebook. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się też korepetycje online, warto o nich pomyśleć.

Możesz też pracować przez internet, ale dla kogoś. Najczęściej będzie dotyczyć to usług takich jak tłumaczenie i/lub przepisywanie tekstów, copywriting, prowadzenie kanałów w mediach społecznościowych dla zewnętrznych marek. Jeszcze kilka lat temu internauci chętnie dołączali do programów partnerskich polegających na promowaniu wybranych usług i produktów, w zamian za co otrzymywali prowizję od sprzedaży. Dziś taka możliwość nadal istnieje, aczkolwiek trzeba bardzo ostrożnie wybierać program, aby nie dać się oszukać.

Oprócz tego warto wiedzieć, że są zawody, w których możliwa jest pełnoetatowa praca zdalna, na umowę o pracę. Dotyczy to w szczególności grafików, tłumaczy, księgowych, korektorów, copywriterów, korepetytorów. 

Czy musisz założyć firmę, aby dorobić przez internet?

Mamy dobrą wiadomość – nie musisz zakładać własnej firmy, aby dorobić przez internet. Od 2018 roku istnieje możliwość prowadzenia działalności nierejestrowanej, w ramach której możesz wystawiać faktury, dowody sprzedaży/realizacji usług. 

W ten sposób określa się drobną działalność prowadzoną przez osoby fizyczne, która przynosi niski dochód. To tzw. firma „na próbę”, pozwalająca na sprawdzenie, czy twój pomysł na biznes jest trafiony. W tym wypadku istnieje jeden, najważniejszy warunek – przychody w każdym miesiącu nie mogą być wyższe niż 50% minimalnego wynagrodzenia. Jeśli przekroczysz ten pułap, będziesz musiał założyć firmę. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij