Jak wybrać najzdrowsze obuwie na lato?

Jeśli chodzi o letnią modę mamy bardzo szeroki wybór butów. Japonki, buty na obcasie, sandały na koturnie, lekkie tenisówki, to tylko niewielka część możliwości, jakie oferują nam producenci obuwia. Niestety nie zawsze zakupione buty mają korzystny wpływ na zdrowie naszych stóp oraz prawidłowe funkcjonowanie całego aparatu ruchu. Warto przy tym uświadomić sobie, że buty nie są jedynym winowajcą złego stanu zdrowia stopy.

Podolodzy twierdzą, że wiele dolegliwości stóp jest dziedziczonych. Jeśli chodzi o zdrowie stóp, geny są ważniejsze niż buty, które nosisz. Jednak z pewnością można uniknąć wielu problemów ze zdrowiem, mądrze wybierając obuwie.

Przecież nie możesz zmienić swoich genów, ale możesz zmienić swoje buty. Jaki więc jest idealny wybór, jeśli chcesz, aby Twoje stopy były szczęśliwe i zdrowe przez całe lato? Poniżej przedstawimy kilka porad.

Jaki rodzaj obuwia wybrać ze względu na zdrowie stóp?

Niestety, idealna para obuwia nie istnieje. Każdy z nas ma nieco inny typ stopy, kształt ciała, postawę i nawyki ruchowe dlatego, aby znaleźć odpowiednie buty, najlepiej będzie posłużyć się metodą prób i błędów i na jej podstawie dokonać wyboru. 

Jak wybrać najzdrowsze obuwie na lato?

Zmieniaj rodzaje butów, które nosisz na co dzień.

Nawet jeśli niektóre letnie buty nie są najlepsze dla zdrowia stóp, możesz zminimalizować negatywny wpływ, nosząc je jedynie od czasu do czasu. 

Przykładem tego rodzaju butów są japonki. Możemy je założyć podczas spaceru po plaży lub wyjścia do ogrodu, ale nie należy ich nosić codziennie. Warto też pamiętać, aby wybierać japonki z grubszą podeszwą, która będzie stanowiła wsparcie dla łuku stopy.

Zmieniaj wysokość obcasów.

Codzienne zakładanie butów na wysokim obcasie, może skutkować wieloma problemami ze zdrowiem. Obcasy przesuwają ciężar ciała do przodu, co prowadzi do bólu w dolnej części pleców. Ponadto dodatkowy nacisk na kolana może skutkować zapaleniem tych stawów.

Dlatego, jeśli musisz nosić wyższy obcas, zmieniaj jego rozmiar. Dzięki temu unikniesz tych samych bodźców, które kumulując się, szybciej wywrą negatywny wpływ na Twoje ciało.

Buty sportowe najlepszy wybór dla Twoich stóp.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym obuwiem do codziennego noszenia są dobrej jakości buty sportowe. Obuwie przeznaczone do treningu z reguły wspiera całą stopę i nie zaburza pracy aparatu ruchu. Ponadto tego rodzaju buty są zazwyczaj wykonane z odpornych na wilgoć, oddychających materiałów, co pomoże utrzymać odpowiednie środowisko wewnątrz buta.

Dobrze dopasowane obuwie łagodzi ból stóp i zapobiegają przyszłym problemom zdrowotnym. Dlatego warto dokonać mądrego wyboru, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się dobrym samopoczuciem i zapewnimy sobie codzienny komfort.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij