Jak wybrać idealne rękawice motocyklowe krótkie? 5 wskazówek

Jak wybrać idealne rękawice motocyklowe krótkie? 5 wskazówek

W trakcie jazdy na motocyklu skóra Twoich dłoni jest szczególnie narażona na wszelkie możliwe uszkodzenia. Podrażnienie skóry od manetek to całkiem powszechny problem osób, które poruszają się jednośladami bez rękawic motocyklowych. To dosyć błaha konsekwencja i możesz ją szybko zniwelować z pomocą najtańszego kremu. Ale w razie wypadku już żaden krem, czy inny tego typu środek Ci nie pomoże. W sytuacji awaryjnej uruchomi się w Tobie instynkt przetrwania, który automatycznie sprawi, że będziesz starał się używać rąk do ustabilizowania sytuacji i amortyzacji upadku. Jeśli wtedy nie będziesz miał na dłoniach rękawic motocyklowych, to najprawdopodobniej pożegnasz się z motocyklową pasją na długie miesiące. Możesz tego wszystkiego uniknąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że wyposażysz się w rękawice dla motocyklistów, a znacznie podniesiesz swoje bezpieczeństwo i komfort jazdy. W dzisiejszym poradniku poznasz 5 wskazówek, dzięki którym wybierzesz najlepsze rękawice motocyklowe krótkie dopasowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy!

5 wskazówek, dzięki którym wybierzesz najlepsze krótkie rękawice motocyklowe

Podstawowa kwestia to wybór rodzaju rękawic. Rękawice motocyklowe dzielą się na 4 podstawowe kategorie. Każda z nich ma określone zastosowania i najlepiej sprawdza się w danych sytuacjach. Ale pamiętaj, że wybór idealnych rękawic to kwestia indywidualna. Może akurat Tobie będzie najlepiej odpowiadał rodzaj rękawic, który teoretycznie jest dedykowany innym motocyklistom. Traktuj ten podział jako coś, co ma ułatwić wyszukanie odpowiednich rękawic i nie ograniczaj się do zapoznania się z daną kategorią. W ten sposób zwiększysz szansę na znalezienie idealnych rękawic przy 1 zakupie.

Rękawice motocyklowe dzielimy na sportowe, miejskie, turystyczne i takie przeznaczone do off-roadu. Sportowe rękawice motocyklowe są tworzone z uwzględnieniem wymagających warunków powodowanych przez duże prędkości. Dlatego najczęściej są to rękawice wykonane z kevlaru bądź tytanu. To materiały zapewniające komfortowy zakres ruchów oraz przepuszczanie powietrza. Poza tym cechują się niesamowitą trwałością, która może uratować sytuację w razie wypadku przy dużych prędkościach. Kompletnie inaczej są projektowane rękawice motocyklowe miejskie, które są przeznaczone na krótkie wyjazdy. W przypadku takich rękawic producent myśli przede wszystkim o zachowaniu balansu między bezpieczeństwem a jak najwyższym komfortem użytkowania. Dlatego takie rękawice charakteryzują się wyjątkowo kompaktową budową, która znacznie ułatwia przechowywanie rękawic.

Kolejnym rodzajem rękawic, gdzie również bardzo ważny jest komfort użytkowania to rękawice turystyczne. Takie rękawice, tak jak modele miejskie, nie są wypakowane ochraniaczami po brzegi i stanowią idealny balans między bezpieczeństwem a wygodą. Rękawice turystyczne wyróżniają się konstrukcją stworzoną z zaawansowanych technologicznie membran zapewniających komfort jazdy w każdych warunkach atmosferycznych.

Na koniec zostawiliśmy rękawice motocyklowe do jazdy off-road. Kiedy zaczniesz szukać takich rękawic, możesz się nieco zdziwić. Z wyglądu takie rękawice nie wyróżniają się niczym szczególnym i wyglądają jak normalne rękawiczki. Ale to tylko pozory. Takie rękawice motocyklowe wyglądają zwyczajnie, ale zapewniają wyjątkowe właściwości ochronne. To wszystko dzięki odpowiednim materiałom użytym przy produkcji. Ze znajomością podziału możesz rozpocząć poszukiwania swoich idealnych rękawic motocyklowych. Szeroką ofertę jakościowych rękawic znajdziesz na stronie https://www.intermotors.pl/pl/rekawice-motocyklowe-krotkie.html Kliknij i sprawdź sam!

Oczywiście rodzaj rękawic to nie wszystko. Każdy poszczególny model rękawic musisz sprawdzić jeszcze pod 4 względami. Najważniejszy z nich to norma bezpieczeństwa. Rękawice motocyklowe, które mają odpowiednie certyfikaty i spełniają normę EN 13594:2015, to gwarancja najwyższych standardów bezpieczeństwa. Kolejne 3 kwestie do sprawdzenia przed zakupem również dotyczą bezpieczeństwa. Jeśli chcesz wybrać rękawice zapewniające maksymalną ochronę, to koniecznie zweryfikuj 3 rzeczy omówione poniżej.

Przy zakupie musisz zwrócić szczególną uwagę na zapięcie. To kluczowy element odpowiadający za bezpieczeństwo i praktyczność w codziennym użytkowaniu rękawic. Jedynie solidne zapięcie jest gwarancją komfortu i maksymalnej ochrony. Kolejną bardzo ważną rzeczą mającą wpływ na Twoje bezpieczeństwo jest obecność odpowiednich ilości elementów odblaskowych. Dobre rękawice również powinny być w nie wyposażone. To dodatkowa forma ochrony, która sprawi, że od razu staniesz się znacznie lepiej widoczny dla pozostałych uczestników ruchu. Ostatnia rzecz niezbędna w idealnych rękawicach motocyklowych to elementy antypoślizgowe w wewnętrznej części rękawic. Dzięki nim będziesz pewnie i komfortowo prowadzić swój pojazd. A to najlepszy sposób na unikanie niebezpiecznych sytuacji.

Podsumowanie

Rękawice motocyklowe krótkie to obowiązkowy element ubioru każdego motocyklisty, który chce bezpiecznie jeździć i liczy się z możliwością wystąpienia sytuacji awaryjnej. Na rynku znajdziesz szeroki wybór rękawic motocyklowych, dzięki czemu z pewnością znajdziesz model spełniający wszystkie Twoje oczekiwania. Pomogą Ci w tym wskazówki poznane w dzisiejszym artykule. Pamiętaj o nich przy wyborze rękawic, a z łatwością dobierzesz model dopasowany do Twoich potrzeb. Sprawdź sam!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij